Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatební hostina pod širým nebem – na co nezapomenout?

Nejsnazší a nejlevnější je pořádání hostiny na vlastní zahradě, kde stačí jen obstarat a nazdobit zahradní nábytek a vyřešit servírování.

2012-06-09.Líbí se mi (3).Komentářů: 0
Úvod/Svatební blog, aneb články ze světa svateb/Svatební hostina/Svatební hostina pod širým nebem – na co nezapomenout?

Využití venkovního prostoru pro hostinu je nápaditým i praktickým řešením zejména u svateb konaných v teplých měsících. Jak ale zahradu, louku či jiné přírodní zákoutí připravit na váš velký den a na co určitě nezapomenout?

Nutné zázemí pro venkovní svatební hostinu

Nejsnazší a nejlevnější řešení je pořádání hostiny na vlastní zahradě, kde je veškerý komfort na dosah, stačí jen obstarat a nazdobit zahradní nábytek a vyřešit způsob servírování dobrot. Předem se domluvte na zajištění pokrmů, dekorací, květin, obsluhy hostů i následného úklidu – povinnosti rozložte mezi alespoň několik ochotných lidí nebo využijte profesionální služby.

V případě, že chcete tuto oblíbenou součást svatebního dne pořádat mimo civilizaci, myslete na zajištění:

  • čisté vody,
  • elektřiny,
  • hygienického zázemí pro hosty,
  • chlazených skladovacích prostor,
  • dostatku parkovacích míst a zahradního nábytku,
  • přátelského upozornění sousedů,
  • souhlasu majitele pozemku.

Pokud se však nechcete starostmi s plánováním příliš zabývat, můžete využít služeb svatebních agentur či pojízdných cateringů, které umějí vyčarovat dokonalou oslavu téměř kdekoliv.

Svatba s cizincem, společné romantické foto v zahradě

“Při pořádání hostiny na vlastní zahradě se předem se domluvte s několika pomocníky na zajištění pokrmů, dekorací, květin, obsluhy hostů i následného úklidu. Chcete-li, aby si všichni svatebčané užili vaši svatbu spolu s vámi, najměte si malou rodinou cateringovou firmu, která vše zajistí podle vašich představ.“

Plán B na den D

Mějte záložní plán pro případ nenadálého ochlazení nebo deště – počasí zkrátka nerozkážete. Vnitřní prostory či stany by měly být dostatečně prostorné, aby pohodlně pojaly všechny svatebčany, jídlo, elektroniku a ideálně i stoly a židle. Na deštivou variantu připravte staré koberce nebo kartony k položení na trávu, abyste zamezili blátivým cestičkám. Naopak na slunečním žáru vytvořte chladivý stín pro hosty i přichystaný raut.

Nevěsta a ženich v lesní zahradě zámeckého parku

Pohodlí a zábava až do noci

Svatebčany předem upozorněte na oslavu ve venkovních prostorech a hodí se i trošku uvolnit dress code. Myslete na jejich pohodlí i během akce – vytvořte jim jednu nebo více útulných relaxačních zón s posezením. Pro nejmenší návštěvníky se vyplatí malý dětský koutek s hračkami, bublifuky, omalovánkami a dalšími oblíbenými hrami.

Plánujete akci až do tmy? Nezapomeňte na dostatečné osvětlení prostoru a hlavních tras ani na romantická světla na stolech či ve větvích. Pokud budete chtít navodit atmosféru svíčkami, dbejte na jejich zabezpečení proti převržení a nenechávejte je hořet bez dozoru.

Nevěsta podepisuje vstup do manželství při svatebních obřadu na zahradě

“Pokud plánujete zahradní párty až do tmy, nezapomeňte na dostatečné osvětlení venkovních prostor a hlavních tras a zamatujte i na romantická světla na stolech či ve větvích.“

Nejlepší svatební hostina pod sluncem

Oslavte svou lásku nezapomenutelným setkáním s rodinou a přáteli pod širým nebem. S pečlivým plánováním a dostatkem pomocných rukou můžete i vy zažít dokonalou romantiku v přírodě.

© Copyright 2008 - 2023 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz