Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatební obřady v objektech Národního muzea

Národní muzeum nabízí mnoho krásných míst pro uspořádání nezapomenutelného svatebního obřadu.

2016-06-18.Líbí se mi (0).Komentářů: 0
Úvod/Články/Svatební místa/Svatební obřady v objektech Národního muzea

Národní muzeum nabízí mnoho krásných míst pro uspořádání nezapomenutelného svatebního obřadu.

Svatba v Národním muzeu, to je svatba v jednom z objektů:

  • Zámek Vrchotovy Janovice – 5.000 Kč (uvnitř / venku),
  • Letohrádek Kinských – Musaion – 8.000 Kč (uvnitř / venku),
  • Náprstkovo muzeum – 5.000 Kč (pouze venku),
  • bývalý barokní kostel sv. Máří Magdalény na Malé Straně 7.000 Kč (uvnitř).

Vybíráte místo na svatbu? Národní muzeum vám nabízí jedinečnou možnost uspořádat svatební obřad na netradičních místech. Vybrat si můžete z několika variant – od romantické svatby na zámku Vrchotovy Janovice přes uvolněnou atmosféru v přírodě Kinského zahrady nebo v prostoru bývalého barokního kostela sv. Máří Magdalény na Malé Straně.

Zámek Vrchotovy Janovice

Svatební obřady se v zámku a parku ve Vrchotových Janovicích konají od r. 2008. Nejčastěji si snoubenci vybírají zámeckou kapli, prostor u kamenného stolu Jana Nádherného na okraji louky v centru parku a prostor pod skupinou starých lip na louce v bezprostřední blízkosti zámku.

Vrchotovy Janovice

Letohrádek Kinských (Národopisné muzeum – Musaion)

Pokud pro svůj svatební obřad hledáte klidnou oázu uprostřed Prahy, je pro vás tou pravou volbou Letohrádek Kinských. Zvláště v letních měsících vytvoří zelená zahrada v kombinaci s bílým klasicistním letohrádkem pozadí pro jedinečné svatební fotky. Pro zastánce lidových zvyků může být zajímavou volbou také tradiční svatba, pro kterou se mohou snoubenci inspirovat přímo v expozici Národopisného muzea (sídlícího v Letohrádku Kinských), věnující se tradiční lidové kultuře včetně svatebních krojů, obřadů a zvyků.

Bývalý barokní kostel sv. Máří Magdalény na Malé Straně

Národní muzeum nabízí také možnost uspořádat svatební obřad v unikátních prostorách bývalého barokního kostela sv. Máří Magdalény na Malé Straně. Neobvyklá symbióza raně barokní církevní architektury s klasicistní úpravou a nově dokončenou přestavbou pro muzeum nabídne prostředí pro krásné svatební fotky. Výhodou této volby je i jistota, že na svatbě nezmoknete.

Dvorana – hlavní loď kostela, kde se svatební obřady odehrávají, nabízí naprosto ojedinělou akustiku vhodnou k doplnění svatebního obřadu o živou hudbu.”

České muzeum hudby

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Zájemcům o svatbu v centru Prahy nabízíme v teplých měsících od května do září jako prostor konání svatebního obřadu zrekonstruované nádvoří Náprstkova muzea. Váš obřad se tak může konat na malebném nádvoří s kašnou a jinany, stromy znázorňujícími přátelství a pospolitost dvou milujících se lidí. Prostor je obklopen budovami porostlými popínavými rostlinami, v pozadí s historickou budovou bývalého pivovaru a vinopalny U Halánků.

“Svatba venku nebo uvnitř? Stačí se jen rozhodnout.”

Volba konkrétního místa, které se vám líbí nejvíce, bude záležet jen na vás, příkladem je zákoutí s modelem lodi pro milovníky mořeplavby nebo večer nádherně nasvícené podloubí nádvoří. Sezdejte se v prostředí, kde se seznámili a žili Josefa a Vojta Náprstkovi, slavný pár, který společně vybudoval muzeum a knihovnu, kde se scházela společenská elita tehdejší české společnosti.

Náprstkovo muzeum

Více o svatebních obřadech v Národním muzeu.


  • Zámek Vrchotovy Janovice – 5.000 Kč (uvnitř / venku),
  • Letohrádek Kinských – Musaion – 8.000 Kč (uvnitř / venku),
  • Náprstkovo muzeum – 5.000 Kč (pouze venku),
  • bývalý barokní kostel sv. Máří Magdalény na Malé Straně 7.000 Kč (uvnitř).

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2017 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.