Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Národní týden manželství je opět zde

Další ročník bude opět nabitý kulturními akcemi i bohatou inspirací na udržení šťastného manželství.

2017-02-10.Líbí se mi (0).Komentářů: 0
Úvod/Svatební blog, aneb články ze světa svateb/Svatební akce/Národní týden manželství je opět zde

Víte, jaký má význam Národní týden manželství? Je připomenutím manželským párům, aby aspoň jednou za rok věnovaly více pozornosti svému vztahu.

„Recept na dobré manželství.“

…to je motto 11. ročníku Národního týdne manželství

11. ročník NTM začne opět ve valentýnském týdnu

Další ročník bude zaměřen na to, jak budovat vztahy, které vydrží. Celý týden, během něhož budou opět probíhat desítky akcí s tématem rozvoje manželství, začne 13. února 2017.

Během NTM opět v celé České republice proběhnou desítky akcí, kde si mohou páry připomenout, co pro ně manželství a hlavně jejich protějšky znamenají. Letos si můžete udělat své manželství otestovat v testu zde.

Národní týden manželství 2017

Kde bude NTM zahájen?

Již jedenáctý ročník Národního týdne manželství, nad nímž převzal záštitu ministr zemědělství a poslanec Parlamentu ČR za KDU-ČSL Ing. Marián Jurečka, bude zahájen tiskovou konferencí 13.února 2017 od 10:00 hod. v budově Poslanecké sněmovny, místnost č. 24 – kinosál, Sněmovní ulice č. 4, Praha 1.

Svoje vystoupení na tiskové konferenci přislíbili kromě ministra Jurečky také europoslankyně Michaela Šojdrová, emeritní plzeňský biskup ŘKC František Radkovský, rodinná poradkyně a terapeutka Helena Klímová, Slavoj Brichcín – vedoucí lékař sexuologického oddělení Praha Bohnice, lektorka a rodinná poradkyně Marie Nováková a psycholožka, terapeutka a autorka Jiřina Prekopová a známý český kuchař Filip Sajler.

Kalendář akcí

Kalendář akcí Národního týdne manželství

Podívejte se na všechny akce, které se v rámci Národního týdne manželství konají. Ve skoro každém kraji je to alespoň jedna akce, na kterou půjdete vy?

Kalendář akcí více »

Množství kreativních nápadů a zkušeností, jak tvořit jedinečná manželství, budou lidé v rámci NTM sdílet na akcích a v prostorách místních komunit, občanských sdružení, církví, rodinných a mateřských center, s odborníky i laiky. Jejich cílem je nabídnout příležitost pro všechny páry udělat něco malého pro svůj vztah a společně oslavit hloubku a smysl manželství, které je i přes různé problémy, které se pojí snad s každým vztahem, podle průzkumů pro většinu lidí stále tím nejdůležitějším.

Tolerance, trpělivost, umění komunikace, obětavost

Kromě řady politiků podpořily NTM i další osobnosti. Prof. MUDr. Ivo Skalský, přednosta Kardiocentra Na Homolce, který operoval například prasklou aortu spisovatele Michaela Viewega, spolu se svou manželkou MUDR. Marií Skalskou pro NTM shrnuli svůj “Recept na dobré manželství”, což je motto celého letošního ročníku. „Manželství je zásadní opěrný bod našeho života. Je to výzva stran tolerance, trpělivosti, umění komunikace, obětavosti. Odměnou je nepřenositelné souznění v tom, co je pro nás zásadní, bezpečí, hrdost, bezpodmínečná podpora a respekt i znásobení společných radostí a dělení společných starostí.“

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz a www.facebook.com/tydenmanzelstvi

NTM

Proč vznikl Národní týden manželství

Posláním Národního týdne manželství je připomenout si alespoň jednou za rok rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru. Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 26 zemích světa.

Jak vznikla myšlenka NTM?

• „Máte-li to štěstí, že žijete v manželství, měli byste se o ně starat – a tady jsou nějaké rady jak zlepšit váš vztah, a nějaké náznaky pro organizace, které vám mohou pomoci změnit dobré manželství na skvělé.“ Těmito slovy zahájil Richard Kane v roce 1997 první NTM ve Velké Británii.

• Také v ČR začal Národní týden manželství jako iniciativa jednoho muže, předsedy o.s. Generace dr. Petra Činčaly, který se inspiroval ve Velké Británii, přizval ke spolupráci několik dobrovolníků a s nimi uskutečnil v roce 2007 první NTM v ČR.

• Kromě ČR se k iniciativě NTM připojily další země: Austrálie, Belgie, Irská republika, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Slovensko, Severní Irsko, Švýcarsko a USA.

NTM

Cíle Národního týden manželství

• vytvořit prostor (alespoň jeden týden v roce), kde bychom si připomněli, že spokojené manželství není samozřejmost, ale vztah, který bychom měli rozvíjet,

• motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství,

posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu systematického přístupu k rozvoji vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství,

• propagovat programy zaměřené na rozvoj manželských vztahů v České republice.

Foto: NTM


Každý ročník má své motto

2007: Dobré manželství není samozřejmost
2008: Láska v dobrém i zlém
2009: Sliby nejsou chyby
2010: V bohatství i chudobě
2011: Věrnost není slabost
2012: Rozumíme si? Cesty k lepší komunikaci v manželství.
2013: Manželství je umění
2014: Ohromné maličkosti: malé kroky k velkým vztahům
2015: Štastně až do smrti? Není to jen pohádka?
2016: Manželství je více než kus papíru

2017: Recept na dobré manželství

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz