Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Průhonice - pohádkové svatební město

Průhonice hledejte kousek od Prahy. Natáčela se zde např. legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku.

2017-04-02.Líbí se mi (0).Komentářů: 0
Úvod/Články/Svatební místa/Průhonice – pohádkové svatební město

Pohádkově kouzelné svatební město opravdu existuje

Jedinečná a kouzelná atmosféra, která se v Průhonicích nachází, je přímo stvořená pro svatební oslavy a radovánky.

Obec Průhonice se nachází ve Středočeském kraji, asi 15 km jihovýchodně od centra Prahy. Najdete se zde několik významných objektů, jako je dendrologická zahrada, UNESCO Průhonický park či zámek Průhonice. První písemné zprávy o Průhonicích pocházejí již ze 70. let 13. století.

Zámek Průhonice

Průhonický zámek v dnešní podobě je výsledkem řady přestaveb původně středověkého gotického hrádku, zbudovaného na skalnatém ostrohu nad potokem Botič. Snoubenci je velice oblíbený především díky dobré dostupnosti z Prahy a romantickým prostředím. Více o Průhonickém zámku.

Zámecký park Průhonice

Průhonický park je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO. Přírodně krajinářský park o rozloze 250 ha založil v roce 1885 hrabě Silva-Tarouca. Svatební obřady se konají na Malém nádvoří Průhonického zámku s dechberoucím výhledem na zámecký park.

Dendrologická zahrada

Mimo významu umělecko-historického je zámecký park cenný i dendrologicky, jako sbírka domácích a cizokrajných dřevin – okolo 1600 druhů. Dendrologická zahrada hraničí právě se zámeckým parkem. Výjimečná je sbírka rododendronů čítající okolo 8000 kusů ve 100 druzích a kultivarech.

Svatební obřad a hostina v Hliněné Baště

Svatba na Hliněné Baště

V restauraci Hliněná Bašta vládne až neuvěřitelně pohodová atmosféra. Restaurace z nepálené hlíny je z jedné strany ukryta v umělém kopci, zatímco druhá strana s prostornou terasou je otevřena směrem k malému romantickému rybníčku.

Foto: Hliněná Bašta

Svatební den – Restaurace a penzion v Holi

Svatba od A do Z na jednom místě – svatební obřad pod širým nebem či v interiéru, hostina ve stylové restauraci nebo na zahrádce, večerní svatební párty s grilováním. A ubytování nejen pro novomanžele v 6 pokojích Restaurace a Penzionu v Holi.

Svatba na jednom místě v Penzionu v Holi

Možnost zajištění kompletní květinové výzdoby, svatební kytice pro nevěstu, zapůjčení luxusní limuzíny a poskytnutí doplňkových služeb – živá hudební produkce, hostesky, profesionální fotograf, svatební koordinátorka, atd.

Foto: Penzion v Holi

Netradiční svatba v Sokolovně Průhonice

Sokolovna Průhonice vám nabízí jedinečné místo pro prožití celého svatebního dnu. Svatební obřad můžete uspořádat na romantické terase s nevšední atmosférou a elegantním designem.

Více o svatbě v Sokolovně Průhonice

Svatební menu vám rádi sestaví podle vašich představ, nebo dle stávající nabídky. Zajistí vám kosmetické a kadeřnické služby, svatební výzdobu obřadního místa a svatební hostiny, barmanskou show, ohňostroj i dětský koutek. Také můžete využít služeb cukrářských mistů, kteří se postarají o svatební dort, svatební koláčky i dezertík

Foto: Sokolovna Průhonice

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2018 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.