Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatba v Olomouci a okolí

V Olomouci najdete mnoho romantických a historických svatebních míst. Inspirujte se naším článkem.

2017-06-19.Líbí se mi (4).Komentářů: 0
Úvod/Články/Svatební místa/Svatba v Olomouci a okolí

Svatební Olomouc má pro vás mnoho překvapení.

Hanácká metropole nabízí spoustu krás. V historickém centru Olomouce najdete spoustu romantických zákoutí. Kromě známého orloje a sloupu Nejsvětější trojice je zde nespočet vodních kašen. Je to zajímavý tip pro svatební fotografie. U těch historických můžete být za princeznu z pohádky. U moderní kašny se můžete vyfotit u soch delfínů a želv jako mořská víla.

Civilní i církevní sňatek v Olomouci

Vzít se můžete na radnici s orlojem. Podívejte se na matriční úřad města Olomouce. Plánujete civilní sňatek? V Olomouci i okolí naleznete mnoho kostelů. Své štěstí můžete zpečetit v Olomoucké dominantě, Katedrále svatého Václava. Klidné prostředí nabízí i kostel svatého Michala a svaté Kateřiny.

“Olomoucký kraj nabízí mnoho krásných míst pro váš vysněný svatební obřad.”

Chcete svatbu s klokanem?

A jestli milujete zvířata všeho druhu, vystoupejte na Svatý Kopeček, nedaleko Olomouce. Svědky vašeho svatebního obřadu se stanou zvířata a příroda zoologické zahrady. Můžete si vybrat výběh s australskými klokany, areál Safari či vyhlídku u medvědů baribalů a vlků arktických. Svatebčané se mohou zabavit komentovanou prohlídku ve zdejší proslulé ZOO, projet se vláčkem nebo si některé zvířátko pohladit.

Svatba

Foto: Archiv Svět svateb

Svatba na hradě Šternberk

Máte rádi historickou architekturu? Nedaleko Olomouce naleznete středověký hrad Šternberk. Svatební obřad se může konat v rytířském sále, kapli či na nádvoří. Navíc z hradeb Šternberka je krásný výhled na pohádkové panorama Olomouckého kraje. Víte, že v historických prostorách musíte mít svolení na házení rýže, okvětních plátků a konfetů?

“Zeptejte se kastelána, jestli můžete využít svatební bublifuk!”

Vyzkoušejte olomoucké tvarůžky

A čím nejlépe pohostit svatebčany? Na svatební hostině nesmí chybět olomoucké tvarůžky. Nebojte se zápachu, zrající sýr lze upravit na mnoho způsobů. S jablíčky, s krkovičkou nebo se žampiony. Záleží na vaší chuti. Pokud tvarůžky nechcete na svatební tabuli, můžete je zvolit jako chuťovku k pivu.

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2017 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.