Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatba s cizincem

Láska nezná hranice a to se týká i svatby.

2017-09-26.Líbí se mi (0).Komentářů: 0

Říká se, že české ženy patří k nejkrásnějším na světě, takže není divu, že sňatků s cizinci stále přibývá. K nejčastějším patří svatba s Němci, Slováky, Rusy, Angličany, ale i muži z Asie či Afriky.

Čím se liší svatba s cizincem?

Svatba s cizincem je velmi podobná jako česká svatba. Nejčastěji se od tradiční české svatby liší:

  • Dokumenty potřebnými k uzavření sňatku (ať civilním, tak církevním)
  • Zvyky a tradice
  • Jazykovou bariérou svatebních hostů

Dokumenty potřebné pro svatbu s cizincem

Mějte na paměti, že se musíte řídit zákony a vyhláškami té země, ve které obřad proběhne. Snoubenci se musí také vypořádat s poplatky, které jsou spojené s potřebnou dokumentací. Cena není závratná, jedná se o částku do několika stovek až tisíc korun. Pro bližší informace o sňatku s cizincem v České republice se podívejte na stránky ministerstva vnitra – Svatba s cizincem.

Svatba s cizincem

Foto: Archiv Svět svateb

Jazyky vládnou světem

Tohle úsloví platí i pro svatbu. Často rodiny snoubenců od sebe dělí spousta kilometrů a neovládají jazyk druhé rodiny. U obřadu musí být přítomen tlumočník, pokud cizinec nemluví nebo nerozumí česky. Aby nevěsta se ženichem nemuseli celý den překládat, doporučujeme si najmout profesionála na celý den, nebo mít kamarády, kteří mluví oběma jazyky.

Svatba v Čechách či v zahraničí?

Snoubenci se často nemohou rozhodnout, kde uspořádat svatební obřad. Česká republika přitahuje cizince svou historií, krásnými památkami a čistou přírodou. Velmi oblíbená je Praha, protože snoubenci mají vše „na jenom místě“. Vždy se najde řešení, jak uspokojit obě rodiny. Můžete svatbu pojmout jako velký dobrodružný výlet s rodinou. Výhodné jsou resorty a areály, které se postarají i o početnou rodinu.

“ Každý ze snoubenců má své zvyky, na svatbě na ně nezapomínejte. ”

Jak zvládnout všechny tradice?

Nejlepší je skloubit zvyky z obou zemí. České tradice jsou hodně podobné těm ze starého kontinentu a ty „exotické“ oživí celou svatbu. Vyberte si ty, které se vám líbí a ty, které nemusíte, vyměňte za ty z cizí země. Důležité je o všem informovat obě strany rodiny. Svatebčanům přibližte všechno do detailů – jak probíhá obřad, tradice či co se od nich očekává. Zkuste například dvojjazyčné svatební noviny.

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2018 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz