Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

A jaký bude váš svatební dort?

Inspirujete se novými trendy, dozvíte se na co si dát pozor a co by měl takový svatební dort splňovat.

2017-11-29.Líbí se mi (3).Komentářů: 0
Úvod/Články/Svatební dorty/A jaký bude váš svatební dort?

Inspirujete se novými trendy, dozvíte se na co si dát pozor a co by měl takový svatební dort splňovat.

Svatební dort by měl zajisté skvělě vypadat, ve svatební den se k němu upírají oči všech přítomných, ale především by měl dobře chutnat. Máme pro vás několik tipů a inspirací, jaký by váš svatební dort mohl být.

Originální svatební dort

Hranatý svatební dort

Kreativní design svatebního dortu je základ. Nejčastější tvar dortu je klasický kulatý, potom hranatý svatební dort, ale i oválný či dort složený z cupcakes. Není problém vyrobit i netradiční dort s kombinací těchto tvarů. Velké oblibě se v současné době těší i křivé dorty nebo dorty, které mají jednotlivá patra poskládaná na křivo. Fantazii se opravdu meze nekladou, takže možností je nepřeberná škála.

Svatební dort v barvě svatby

Stále nejvíce převládají dorty potažené bílou mandlovou hmotou. Ale objevují se i snoubenci, kteří se nebojí tmavých barev a volí svatební dorty potažené čokoládou či čokoládové zdobení a dekorace.

Svatební dort

Foto: Archiv Svět svateb

Krémový svatební dort nebo marcipánový?

Svatební dorty se zdobí jak živými květinami, tak ozdobami z mandlové hmoty. Velice oblíbené je i oddělení jednotlivých pater pomocí stuhy v barvě svatby nebo pomocí různých druhů letního ovoce. Dort se dá ozdobit téměř čímkoliv, v hojné míře se používají i vyfoukané ozdoby z cukru nebo již jednou zmíněné čokoládové ozdoby.

Inspirujte se dorty z Růžové cukrárny

Estetický vzhled je u svatebního dortu stejně důležitý jako jeho chuť, proto se klade velký důraz na tradiční zpracování a kvalitní suroviny. Takový poctivý svatební dort vám rádi udělají v Růžová Cukrárna & Kavárna, kde vám z dortu vykouzlí doslova gastronomický zážitek. Každý zakázkový dort je šitý přímo snoubencům na míru.

Foto: Růžová Cukrárna & Kavárna

Svatební dort z cupcakes

Velice moderní záležitostí se v poslední době stávají svatební dorty složené z cupcakes. Vrchní patro dortu tvoří klasický menší dort, aby nebyli novomanželé ochuzeni o tradiční krájení dortu. Zbylá část dortu je složena z mini-dortíku a každý host dostane jeden.

Figurky na svatební dort

Vrchní patro svatebního dortu zůstává prázdné, tím se vytvoří čistá linie a dort působí velice jednuduše a elegantně. Popřípadě se na vršek umisťují živé květiny, figurky novomanželů či jejich iniciály.

Figurky na svatební dort

Foto: Archiv Svět svateb

Kvalitní suroviny a ochutnávka svatebního dortu

Pokud chcete, aby byl váš svatební dort opravdu vynikající, dejte pozor na použité suroviny. Hlavně žádné náhražky! Na výrobu svatebního dortu je třeba použít kvalitní čerstvé suroviny, jako je máslo, živočišná smetana, čokoláda atd., radí šéfcukrář Grand café, pan Tomáš Beran. V cukrárně GRAND café preferují osobní konzultace s ochutnávkou jednotlivých příchutí.

Luxusní svatební dorty z GRAND café

Pokud se nebudete moci rozhodnout, je možné mít v každém patře jinou náplň. Nejpopulárnější jsou lehké formy náplní a pak široké spektrum chutí od vanilkové s čerstvým ovocem, čoko-oříšek, karamel, čokoláda-višeň, oříšek, pistácie… všechna vaše přání vám rádi splní v GRAND café.

Foto: Svatební dorty z GRAND café

Nádherné svatební dorty, cupcaky i sladký bar

Cukrářka Eva Dlouhá a její Dorty z ráje jsou perfetní volbou jak si osladit svatební den. Její svatební dorty jsou vždy originální a jedinečné. K jejich výrobě používá pouze čerstvé a kvalitní suroviny jako je živočišná šlehačka 35%, máslo, v letních měsících krásné chutné ovoce místních pěstitelů.

Perfektní svatební dorty od Dorty z ráje

Z cukrářské dílny Evy Dlouhé si také můžete objednat sladký bar, cupcakes v mnoha příchutích, mini zákusky a dezerty i  svatební koláčky. Přání Evy Dlouhé je povznést cukrářskou výrobu v umění. Sladit jednotlivé chutě, vzhled a přání zákazníka v dokonalost samu. Se sladkostmi od Dortů z ráje bude vaše svatební oslava perfektní.

Foto: Dorty z ráje

“Trvejte na ochutnávce, ať nekoupíte zajíce v pytli.”

Trendem letošního roku jsou lehké svatební dorty, které všichni ocení hlavně v letních měsících. Více fotografií naleznete ve fotogalerii svatebních dortů. Tipy na cukráře a cukrárny naleznete ve svatebních službách.

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2017 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.