Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Jak vybrat svatební oznámení?

Důležité rady a tipy, podle čeho vybírat svatební oznámení a čemu se při výběru vyvarovat. Čtěte dál.

2018-03-03.Líbí se mi (0).Komentářů: 0

Svatebním oznámením oznamujete svým blízkým skutečnost, že jste se rozhodli vstoupit do svazku manželského. Z toho důvodu věnujte výběru svatebního oznámení náležitou pozornost.

„Milovati a milován býti, je největší štěstí na světě.“

J. W. Goethe

Tradiční nebo netradiční svatebního oznámení

Ještě před výběrem svatebních oznámení byste měli mít jasnou představu o tom, v jakém stylu se Váš svatební den ponese: formálním či neformálním, klasickém, romantickém, historickém, zahradním. Pokud plánujete svatbu elegantní (klasickou, formální), jistě byste měli zvolit klasické oznámení, ale pokud se Váš svatební obřad odehraje např. na louce, měli byste dát přednost vlastnímu návrhu svatebního oznámení a zaměstnat tak svoji uměleckou duši či popustit uzdu fantazii.

Foto: Svatební oznámení GoldPress.cz, Archiv Svět svateb

Originální svatební oznámení

Originálním a osobitým projevem je vlastnoručně vytvořené svatební oznámení, které může být doplněno o fotografie z rodinného alba, vlastní malířské motivy a netradiční texty. Standardním postupem však bývá oslovení tiskařské firmy, která vyhotoví svatební oznámení profesionálně a dle přání snoubenců.

Jak vybírat svatební oznámení?

Pokud nás nezaujmou klasická bílá svatební oznámení s holubičkami, která tradičně nabízejí všechny tiskařské firmy, můžete dát přednost přírodním materiálům, jako jsou ručně dělané papíry a mašličky z lýka či jiných provázků. Ti, jež nejsou příznivci tohoto rustikálního stylu, si mohou vybrat oznámení s květinovými motivy a různobarevnými mašličkami. V tomto případě je velmi důležité i barevné ladění svatby.

Foto: Archiv Svět svateb

Co by mělo obsahovat správné svatební oznámení:

  • datum svatby
  • místo a hodinu konání svatebního obřadu
  • celá jména snoubenců, zpravidla doplněných o adresy trvalého bydliště
  • krátký text, citát nebo motto

Náležitosti svatebního oznámení

Svatba je považována za soukromou událost, tudíž se ve jménech snoubenců vynechávají akademické tituly.Důležitým prvkem v oznámení je pořadí jmen snoubenců: ženichovo jméno se uvádí vpravo, jméno nevěsty vlevo. Měsíc v datu konání svatby se vypisuje slovy.

“Oznamují všemu světu jednu prostou krásnou větu: „Budeme se brát“ dne 29. září 2018 v 11:30 hodin na Zámku Průhonice.”

Originální svatební oznámení s elegantními vzory

Oznamte světu radostnou novinu „Budeme se brát“ prostřednictvím vkusného svatebního oznámení z nabídky firmy Stloukalovi, s.r.o.

Vybrat originální svatební oznámení

Připraveno je pro vás více než 100 moderních a elegantních vzorů, které budou na skvělé úrovni prezentovat vaše důležité životní rozhodnutí. Motivy jsou zpracované špičkovými tiskovými technologiemi, krátké dodací lhůty a profesionální přístup jsou samozřejmostí. „Vaše naprostá spokojenost je smyslem naší práce.“ šťastný a trvalý vztah vám přejí manželé Stloukalovi.

Foto: Svatební oznámení – Stloukalovi s.r.o.

Obálky na svatební oznámení

Adresy hostů na obálkách se nadepisují vlastnoručně a adresují se celé rodině. Obálky se předávají nezalepené.

Ke svatebnímu oznámení se do obálek obvykle vkládají i „pozvánky ke stolu“ – malé kartičky ve stylu svatebního oznámení, jež zasíláte hostům, které zvete ke svatební tabuli. V poslední době se do módy dostávají také různé večerní svatební párty pro přátele a kamarády. Těm do obálky můžete přidat pozvánku na svatební večírek.

V tiskárně si také můžete nechat dokonce natisknout i stylové svatební menu, či jmenovky ke stolu.

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz