Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Kde se nosí zásnubní prsten?

Zásnubní prsten se nosí před svatbou a po svatbě odlišně, věděli jste to?

2018-05-01.Líbí se mi (18).Komentářů: 0
Úvod/Články/Snubní prsteny/Kde se nosí zásnubní prsten?

Před svatbou nosíme zásnubní prsten na levém prsteníčku

Zásnubní prsten u nás zpravidla dostávají pouze ženy a nosí jej od zásnub do svatby na prsteníčku levé ruky. Muži mohou zásnubní prsten nosit také, ale u nás spíše než prsten dostávají pánové milý dárek v podobě řetízku nebo hodinek. Zásnubní prsten nosí muži častěji v zámoří.

Po svatbě máme hned tři způsoby, jak nosit zásnubní prsten

  1. na stejném prstu levé ruky – tedy prsteníčku, blíž k srdci je umístěn snubní prsten, pak zásnubní,
  2. na jiném prstu levé ruky – většinou na prostředníčku,
  3. zásnubní prsten se přestěhuje na pravou ruku.

Jaký zvolit materiál a kámen u zásnubního prstenu?

Nejčastějším materiálem zásnubního prstenu je zlato. Může být odlišné v karátech či barvě – žluté a bílé zlato. Karát je jednotka ryzosti kovu. Ryzí kov má 24 karátů. KT, tedy karát udává ryzost, nebo-li čistotu udávanou pro drahé kovy.

  >> TIP: Pánové, vybírejte podle toho, jaké šperky vaše partnerka nosí. Pokud má raději šperky ve stříbrné barvě, pak zvolte bílé zlato a pokud má ráda zlaté, tak samozřejmě i zásnubní prsten by měl být ze žlutého zlata.

Hlavní důraz je kladen na kámen, který zásnubnímu prstenu vévodí. Nejčastěji se jedná o zirkon, drahý kámen nebo diamant – čiré diamanty, brilianty, červené rubíny, zelené smaragdy, modré safíry nebo je velice zajímavý zásnubní prsten s hnědým kouřovým kvarcitem.

>> TIP: Podle starého zvyku by měl mít zásnubní prsten hodnotu trojnásobku platu muže. Ale pokud byste stejně raději zvolili levnější variantu kamene, zirkony jsou na první pohled od diamantů k nerozeznání.

Zásnubní prsteny z bílého zlata

Bílé zlato je u nás stále zařazováno do škatulky „výjimečné“ a to se k zásnubnímu prstenu skvěle hodí. Žádost o ruku je sama o sobě jedinečným zážitkem, když k tomu ale přidáte zásnubní prsten z bílého zlata s diamantem, povznesete tuto záležitost na úplně jinou úroveň.

Prohlédnout zásnubní prsteny z bílého zlata

Zásnubní prsteny s diamantem

Prsteny jsou na svatbě jednou z položek, na které by se rozhodně nemělo šetřit. Oželíte levnější svatební dort nebo svatební kytici, ale prstýnek s vámi bude i po svatbě. Pokud se pro diamant stále nemůžete rozhodnout, přiblížíme vám to následovně: Zásnubní prsten s diamantem a zásnubní prsten se zirkonem, to je jako byste srovnávali auto značky Rolls-Royce například s VW. Diamant je prostě diamant.


Za diamantový zásnubní prsten si sice připlatíte, ale za ten pocit to stojí.


Zásnubní prsteny se zirkonem

Každá žena touží po diamantovém zásnubním prstenu, ale ne vždy nám to možnosti dovolí. Pro srovnání diamantový zásnubní prsten se může lehce vyšplhat až na statisíce, shodný prsten se zirkonem vyjde okolo 5000Kč. Je tedy pouze na vás, jakou variantu zvolíte.

Foto: iZlato.cz

Prohlédnout zásnubní prsteny se zirkony
Další galerie zásnubních prstenů
Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2018 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.