Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Pravda o snubních prstenech

Co byste měli vědět o svatebních prstenech ještě před jejich koupí?

2018-09-25.Líbí se mi (6).Komentářů: 0

Co byste měli vědět o svatebních prstenech ještě před jejich koupí?

Stručně trocha historie svatebních prstenů

První zmínka o svatebních prstenech pochází už ze starověkého Egypta, kde byly vyráběny ze železa. Pro Egypťany byl kruh vždy symbolem nekonečné lásky.

Výměna prstenu při svatebním obřadu je ze všech svatebních rituálů tím nejstarším. Prsten se vždy používal na důkaz uzavření manželské smlouvy. Nicméně se vždy jednalo jen o prsten pro nevěstu, muži začali svatební prsten nosit až v polovině dvacátého století.

Doporučujeme

Tradiční zlaté svatební prsteny nebo modernější kov?

Dnes se stále nejčastěji nosí svatební prsteny jak ze žlutého, bílého nebo kombinovaného zlata, ale nově i ze stříbra, platiny a titanu. Do módy se dostávají i alternativní kovy jako je damasteel nebo chirurgická ocel.

Svatební prsteny hladké nebo s diamanty?

Muži stále dávají přednost klasickým hladkým prstenům, popřípadě prstenům s rytinou. Zatímco ženy vybírají především prsteny s kamínky. Z drahých kamenů jsou nejoblíbenější brilianty nebo levnější zirkony.

Vždy záleží na osobním vkusu snoubenců. A pokud se s partnerem nebudete moci shodnout, můžete zvolit kompromis – prsten pro nevěstu s kamínkem a hladký prsten pro ženicha.

“Zlato je zlato, to nám řekne každý ze starší generace. Ale šanci by měly dostat i jiné, mnohdy opomíjené kovy. Však posuďte sami. ”

Snubní prsteny

Foto: Archiv Svět svateb

Dejte si pozor na nekvalitní svatební prsteny!

V poslední době spousta z nás klade velký důraz na kvalitu zboží, které si pořizujeme a neméně to pak platí u svatebních prstenů. Ty by měly vydržet celý život, a proto je zde kvalita na prvním místě. Nechcete přeci, aby vám prsteny zčernaly nebo z dvoubarevné kombinace kovů zůstal jen jednobarevný proužek. Vybírejte si proto snubní prsteny pečlivě a od osvědčených zlatníků.

A jak tedy vybrat pravý svatební prsten?

Není to vůbec jednoduché – v dnešní době, kdy existuje na několik stovtek tisíc designů svatebních prstenů, byste měli výběru věnovat opravdu pozornost a zvolit ty, které si vás a partnera opravdu získají. Prsteny vybírejte vždy zásadně s partnerem, pokud chcete, abyste jej oba nosili s láskou.

“Svatební prsteny jsou symbolickým vyjádřením a podstatou vašeho vztahu, proto samozřejmě nemusí být jednoduché vybrat ty pravé. ”

Slyšeli jste již o ručně kovaných prstenech?

Hlavní vlastností kovaných snubních prstenů z nerezové oceli damasteel je neopakovatelná struktura, která je podobná létům ve dřevě. Další vlastnosti damasteelu jsou odolnost vůči potu, nezpůsobuje alergie, je možné upravovat velikost a lze jej kombinovat s drahými kameny, zlatem či stříbrem.

Prohlédnout ručně kované prsteny

Ručně kované prsteny vyrábí Hynek Kalista a tým KREDUM CZ s.r.o. na míru a přání každého zákazníka. Dobré řešení v podobě kovaných snubních prstenů již našlo mnoho náročných snoubenců.

Foto: Prsteny Hynek Kalista

Navrhněte si vlastní design snubních prstenů s kameny

Zlatnický atelier – Vlastimil Kalaš vám nabízí ručně tvořené snubní prsteny a zásnubní prsteny. Originální prsteny budou při pohledu na vaše prsteníčky krásnou upomínkou na svatební den.

Kromě zlatých, stříbrných a platinových šperků, jako jediný výrobce v ČR vyrábí také ocelové snubní prsteny na zakázku, do kterých ručně vkládá zlato a brilianty. I ocelové snubní prsteny umí dodatečně upravovat nebo dělat kombinace v páru snubních prstenů „např. dámský ve zlatě či platině + pánský v oceli„.

Chci snubní prsteny s vlastním designem

Pokud máte doma zlomky zlata, nebojte se je přinést sebou. Máte možnost snížit cenu vyráběných snubních prstenů. Jste-li tvořivý, navrhněte si vlastní design a zlatník Vlastimil Kalaš zhmotní představu o dokonalých snubních prstenech.

Foto: Zlatnický ateliér – Vlastimil Kalaš

Zlatnictví Rýdl – tradice a kvalita již od r. 1999

Na svatební prsteny si můžete nechat vyrýt datum svatby a jméno svého protějšku – to dělají ve většině zlatnictví na zakázku a za pár korun. Ale co si nechat vyrýt záznam hlasu nebo rytmus vašeho srdce?

Ve zlatnictví Rýdl si můžete nechat udělat prsteny přímo na zakázku. A kdo by nechtěl mít prsteny, které nebude nosit žádný jiný pár? Navíc svatební prsten je nejosobitější ze všech šperků.

1000 variant - snubní prsteny s celoživotním servisem zdarma

Rýdl – snubní prsteny. Jedinečné modely snubních a zásnubních prstenů z vlastní výroby, které jinde neuvidíte. Zlatnictví Rýdl najdete v Praze, v Brně a v Bratislavě.

Foto: Rýdl – snubní prsteny

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz