Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatební trendy a více než 20 inspirací pro rok 2019

I v roce 2019 buďte HYGGE a přidejte trochu LYKKE.

2018-12-31.Líbí se mi (19).Komentářů: 0
Úvod/Svatební blog, aneb články ze světa svateb/Svatební rady a tipy/Svatební trendy a více než 20 inspirací pro rok 2019

Čím inspirovat svou svatbu? Podívejte se na inpirace a trendy pro rok 2019.

I v roce 2019 buďte HYGGE a přidejte trochu LYKKE

Na svatbách v roce 2019 bude opět převládat jednoduchost, elegance, čistota, radost a volnost s převládajícími přírodními motivy. Svoboda je to, o co nám všem jde, že? Nenechte se ničím svazovat a spoléhejte se na své pocity.

Buďte hlavně hygge a přidejte trochu lykke, ať nejste OUT. 🙂

Sympatický pár se zásnubním prstenem u krbu

Foto: Archiv Svět svateb

Co naplat, rady starších byly vždy tak trochu OUT. Udělejte si vše podle toho, jak to cítíte srdcem. Pravda vždy vychází ze srdce a ne z hlavy, takže se řiďte svým srdcem. Z toho budete mít největší radost. V popředí bude kouzlo čisté lásky a zamilovanosti. Zvolte vlastní originalitu, na kterou budete dlouho vzpomínat. Inspiraci klidně opět hledejte ve 20.-30. letech minulého století.
Romantika v roce 2019 je opět IN. Trendem je přirozenost, uvolněnost a přírodní materiály. Prostě BOHO styl.

Trendy, které frčí…

Velkým přetrvávajícím trendem je DIY, kdy si spoustu dekorací mohou nevěsty udělat samy.

Hitem stále zůstává macramé (což známe spíše pod pojmem drhání), které si nevěsty mohou vyrobit samy. Zavěsit je lze například do prostoru, vyzdobit s nimi obřadní místo, pověsit na zeď za novomanžele, nebo jej použít jako středový běhoun na svatební stůl.

Vyrobit si můžete také lapače snů a pomocí peříček i korálků dozdobit další dekorace, např. svícínky. Stejně tak je nesmrtelný i papír, ze kterého vytvoříte trendy květy. Využití je na vaší představivosti. Moc pěkná je květinová stěna, která se dá využít kromě dekorace jako originální pozadí pro fotokoutek.

Beton jede…

Trendem zůstává beton, ze kterého se vyrábí prsteny a šperky. Úchvatně vypadá v kombinaci s metalickými kovovými odstíny – bronzová, stříbrná, zlatá a růžovo-zlatá. Ale není to pro každého. Ke svatbě v přírodě nebo k eko svatbě betonové šperky pravděpodobně nezvolíte. 🙂

IN jsou stále botanické motivy, jako různé kaktusy, rostliny a druhy lístků. Ty se používají často na tiskoviny právě spolu s metalickým písmem a krasopísmem (níže v článku píšeme více o kaligrafii).

Trendy jsou RAW svatební dorty a cukrovinky

Víte, co znamená RAW? V překladu je to „syrový“, ale ve smyslu raw food jde o „živou stravu“. Tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční se považuje teplota cca 42°C, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů.

Do RAW stravy se navíc nedává rafinovaný cukr, bílá „mrtvá“ mouka a průmyslově vyráběné polotovary. Nejen mladí chtějí žít zdravě, a proto jsou trendy raw dorty, dezerty a cukrovinky – více se o raw svatebních dortech dočtete níže v článku.

Pozor na styl typu „páté přes deváté“

Celkově je důležité držet se jednoho stylu, jednoduchosti a hlídat, aby vše k sobě ladilo. Jednoduchost ať zvítězí nad “přeplácaností”, a to ve všem; ať už se jedná o šaty, dort, kytici nebo svatební tabuli. Musí se to líbit hlavně vám a vašemu nastávajícímu.

Stále frčí BOHO svatby čili svatby venku a na pohodu

Nejzásadnějším pokračujícím trendem pro rok 2019 jsou BOHO svatby, ideálně v BOHO šatech (o šatech více níže). Boho je odvozeno od slova Bohemian (zde ne ve významu „český“, nýbrž bohémský, přeneseně také uvolněný, přírodní, kočovný) a míní se tím svatby venkovní, zahradní, přírodní, co nejvíce EKO (nebo lépe eco-friendly).

Svatební polibek na trávě jinak

Foto: Archiv Svět svateb

V hlavní roli je opět nevěsta. Tentokrát bosá. 🙂

Hlavní roli na svatbě má, ostatně jako každý rok, nevěsta. To je trend, který se asi nikdy nezmění. 🙂 Takže nevěsta musí být samosebou sama sebou, krásná a šťastná. Hitem jarních a letních svateb v roce 2019 budou bosonohé svatby nebo-li svatby naboso.


Vyhlašujeme trend bosonohých svateb. Svatba naboso – přidáte se letos? 🙂


Nevěsta ve svatebních šatech sedí na větvi stromu

Foto: Archiv Svět svateb

Nebojte se výrazných barev a netradičních barevných kombinací. Růžová je sice nestárnoucí, ale proč nezkusit něco jiného? Možná nejste “růžový typ”. 🙂

Boho, boso, vintage, rustical (rustikál), retro a ombre styl

Boho svatby jsou stále IN. Boso či naboso svatby jsou na vzestupu. Také IN je vintage, rustikální a retro styl. V popředí zájmu zůstává ombre styl, což je spojování barev a jejich odstínů jeden do druhého – jedná se o barevný přechod od bledé k tmavé barvě.

Inspirace pro svatební barvy

Barvy pro svatby v roce 2019 jsou opět individuální – v duchu svobody. Nejvíce bude záležet na tom, jaké místo zvolíte pro svatební hostinu.

Trendy barvy roku 2019 jsou lomená bílá, ivory, slonová kost. Lomená bílá je bílá barva, která je lehce zbarvená (kapkou teplé barvy) do tónů žluté, zelené, hnědé nebo růžové. Lomená bílá je ideální v kombinaci s pastelovou sytou barvou.

Šaty v bílé nebo slonové? Máte jasno?

Lámete si stále hlavu, zda zvolit barvu klasickou bílou nebo slonovou kost? Na stránce Elody.cz napsala pěkný článek Tereza Martínková. Celý článek si přečtěte tady.

Elody.cz - bílá nebo slonová?

Foto: www.elody.cz

Další barevné tipy ohledně svatby

Chcete-li jemnou a něžnou barvu, zvolte levandulovou. Podzim tradičně dozdobí oranžová a hnědá, kterých se nemusíte bát.

Tak jako v předcházejících letech se budou líbit veškěré odstíny fialové od světle pastelové až po tmavě purpurovou. Pastelové barvy pro jarní svatby jsou světle růžová, fialová, nebeská modř, mátová, krémová.

Podrobnosti o svatebních barvách (přejít na článek)
Paleta barev nejen pro svatbu

Foto: Archiv Svět svateb

Doporučujeme

Doporučujeme: Netradiční snubní prsteny ze dřeva

Máte rádi jedinečný design a pocit sounáležitosti s přírodou nebo máte alergii na kov, příp. chcete mít originální a jedinečné prstýnky? Právě pro vás má Barbara z Woodenstyle.cz netradiční snubní prsteny, ze kterých dýchá pocit tepla. Tento nadčasový materiál je tu s námi od pradávna. Dá se říct, že po opracování šperk nadále dýchá a žije.  Ano, to je výjimečnost, krása a síla dřeva.

Nabídka je pestrá, použitý materiál dřeva dodá výrobku jeho osobitost. Prstýnky se ručně zhotovují z nejodolnějších evropských i exotických dřevin. Díky kvalitnímu dřevu a speciální metodě zpracování bentwood se prstýnky stávají velmi odolným šperkem s obtiskem duše dřeva. Pro příznivce lehkých kovů zhotovíme dřevěné prstýnky s titanovým základem.

Prohlédnout další originální dřevěné prstýnky

Tyto malé symboly věrnosti a lásky můžeme dozdobit minerály různých barev, mosazi, stříbrnými vlákny, pískem a jinými přírodními materiály.

Staňte se designérem nejenom společného života, ale navrhněte si své vlastní snubní prstýnky.

Foto: Woodenstyle.cz

Svatební výzdoba podle trendy barev

Vybírejte svatební výzdobu podle barev, které budou vévodit roku 2019. Vyzkoušejte si to kliknutím na obrázek, který vás přesměruje rovnou do e-shopu se svatební výzdobou. Plánujete svatbu v námořnickém stylu? Sáhněte po tmavě modré. Chcete romatiku, volte spíše starorůžovou.

Svatební výzdoba podle barev

Foto: Archiv Svět svateb

Svatební květiny pro rok 2019

Květinových trendů je hned několik, začneme nádechem romantiky a luxusu – hortenzie, hyacinty a orchidee v pastelových barvách. Květinám opět vévodí krásná pivoňka, ta ovšem kvete pouze 2 měsíce v roce, tudíž neváhejte a sáhněte po dostupnějších růžích. S růžemi určitě nešlápnete vedle.

Trendy je pro tento rok elegance a jednoduchost svatebních kytic, volnější vazba vícedruhových kytic spolu s pentlemi v barvách svatby.

Svatební pár u roubené chaloupky

Foto: Archiv Svět svateb

Svatební šaty pro rok 2019

Svatební šaty by měly podtrhovat vaši osobitost. Nemá smysl si brát šaty, které se k vám nehodí. Pro ty, které se potřebují inspirovat, máme zaručený tip: Šatům v našich luzích stále ještě kraluje rafinovaná krajka a transparentní materiály. Co je také více ženského, sexy a zároveň drzého?

Vsaďte na dobře sedící střih, který lichotí vaší postavě. Šaty bez ramínek pro drobné nevěsty, šaty s širšími horizontálními ramínky pro ty, kterým příroda nadělila více centimetrů do výšky.

Svatební šaty v roce 2019 jsou IN jemné a elegantní s odhalenými rameny (spadlé volánové rukávky).

Trendy ohledně svatebních šatů v roce 2019?

 • mašle – ANO – pokračující trend, mašle můžou být i velké, a to zejména v pase
 • odhalená ramena – ANO – pokračující trend, jedná se o šaty se spadlými rukávy
 • šaty ke krku – ANO – s výstřihem na zádech často až do pasu
 • šaty s odhalenými rameny – ANO
 • průhledná, lehká sukně přes šaty – ANO
 • 3D kvítky na sukni – ANO – pokračující trend, umístění i celoplošně, na velikosti záleží 🙂
 • hluboký výstřih vpředu či vzadu – ANO – pokud jste štíhlejší
 • kaskádovitá sukně – ANO
 • kalhoty – ANO – objevují se ale až v nabídce návrhářů pro rok 2020
 • zkrácený krajkový nebo korzetový top odhalující pupík – ANO – pokračující trend
 • rozparky – ANO
 • čistý, minimalistický střih s lodičkovým výstřihem a lá Meghan – ANO

Princeznovské či přiléhavé šaty rozhodně ANO

Chcete-li být nevěsta “trends 2019”, platí, že princeznovské či přiléhavé šaty rozhodně ANO. Chcete-li, loňskou jednoduchost vyměňte za luxus a propracovanost každého detailu. Rozhodně ale nic v roce 2019 nezkazíte, pokud budou vaše šaty jednoduché a elegantní, které doplníte např. lehkou průhlednou vlečkou. Hlubokým výstřihem vpředu nebo vzadu dodáte vám a vašim šatům šmrnc a sexy nádech.

Květinové svatební věnečky už raději NE, ale opět – je to na vás.

A jaké šaty pro družičky?

Družičky jsou oděny do stejných šatů v jedné barvě, ale různých odstínů, střihů a materiálů. Barva šatů družiček je ale samozřejmě jiná od šatů nevěsty. Družičky mají jednoduché elegantní kytice, které jsou ale chudší a menší než kytice nevěsty. Počet družiček není dán, nicméně nejmenší počet by měl být 2.

V módě je jednoduché líčení a elegantní účesy s jemnými doplňky. Celkový vzhled můžete doplnit romantickými čelenkami a tajemnými závoji. S doplňky šetřete a pokud nějaký vyberete, volte jej v barvě svatby.

Svatební dort v roce 2019 = nahý dort

Zapomeňte na figurky, 3 a více pater či velké zdobení. Nahý dort vede. Nahý dort jsou pouze holé kurpusy jednoduše spojené krémem. Pokud nechcete úplně „nahý“, tak jej lehce potřete krémem a dozdobte živými květinami nebo ovocem. Dort může být i politý tzv. Ganache (polevou), která jakoby stéká po dortu na více místech dolů.

Dozdobovat se může i makronkami, nebo podle toho, jaká je v dortu použita příchuť. Např. čokoládou tak, že navrch dortu se naláme tabulka čokolády. Nechcete-li naháče, můžete zvolit tenký fondán, např. mramorový. U tlustých fondánů je často dort přeslazený, což pak poznáte podle toho, že většina hostů svůj dílek dortu celý nesní.

Dort doporučujeme mít v barvě vaší svatby, příp. zvolte odstíny od nejsvětlejší až po nejtmavší podle toho, co se vám líbí. Chcete-li být IN, zvolte na svatební tabuli 2 nebo 3 menší dorty (i různých chutí či barev) a doplňťe jej o cupcakes, které můžete věnovat i ve výslužce.

Další fotky dortů a tipy na cukrárny (přejít na článek)
Svatební dort naháč s lesními plody

Foto: Archiv Svět svateb

Chuť dortu můžete přizpůsobit podle ročního období. V létě osvěžení citronovou příchutí, na podzim hřejivá kávová či čoko chuť. Výběr svatebního dortu určitě nepodceňujte, měl by krásně doplnit a podtrhnout styl celé vaší svatby.

NÁŠ TIP: Secret of raw – svatební dorty bez kompromisů

Cukrárna Secret of raw se specializuje na luxusní svatební a narozeninové dorty, kvalitní dezerty a cukrovinky – vše bez obsahu mouky, rafinovaného cukru, vše vyrobené ručně bez tepelné úpravy.

Kvalitní suroviny jsou základem všech dortů

Základem dortů jsou kvalitní suroviny jako ořechy, nepražené kakao, kokosové a kakaové máslo, vanilkové lusky. Přípraví pro vás krásný svatební dort v jakékoliv velikosti.

Díky dlouholetým zkušenostem dokáží cukrářky z cukrárny Secret of raw splnit téměř jakékoliv zadání s příchutěmi na přání. Rády vám poradí se zdobením tak, aby svatební dort ladil do barev a stylu vaší svatby.

Svatební dort od Secret of raw 6
Svatební dort od Secret of raw 5
Další svatební dorty na webu Secret of raw

Ochutnávky v Secret of raw kdykoli po dohodě (zdarma)

Přijďte na ochutnávku do cukráren Secret of raw. Ochutnávka je po telefonické dohodě a je zdarma. Věnovat se vám bude přímo majitelka cukrárny a vrchní cukrářka v jedné osobě.

Domluvte si ochutnávku zdarma v Secret of raw

Uvnitř barevný jako duha a zvenku krásně uhlazený

Dokáží připravit dort pro 200 osob, který bude uvnitř barevný jako duha a zvenku krásně uhlazený. Velmi často připravují svatební dorty pro malé a střední svatby pro 20 až 100 hostů. v cukrárně Secret of raw vyráběli už i černý dort s pavoukem, ale také zlatý dort s živými květinami.

Svatební dort od Secret of raw 7
Svatební dort od Secret of raw 3
Svatební dort od Secret of raw 2

Svatební oznámení 2019

Častěji budou snoubenci volit metalické písmo na svatební oznámení, pozvánky, nápisy, cedule, menu či jmenovky. Velkým trendem je kaligrafické písmo. Co to je kaligrafické písmo? Mrkněte na web kaligrafie.

Kurzy v Praze pořádají např. v Ateliéru 45, v Brně pak např. Nikola Klanicová. Svatební oznámení může být originální, moderní ale i klasické. Vaší fantazii se meze nekladou. Samozřejmě nezapomeňte na svatební barvy, které by měly být ve studených odstínech.

Svatební zvyky budou frčet i v roce 2019

Na českých i moravských svatbách je každý očekává. Bez svatebních zvyků to prostě u nás nejde. A novomanželé stále dodržují takové ty nejběžnější a nejoblíbenější svatební zvyky.

Rozbíjení talíře, společné krmení a krájení, hod kyticí a první tanec

Svatebním zvykům stále vévodí především rozbíjení talíře, společné krmení polévkou (méně často již děravou lžící, nicméně je to hezká připomínka, o co v manželství jde), společné nakrojení svatebního dortu, hod kyticí, první tanec novomanželů a tanec s rodiči.

Podvazek, vítání, přenášení, vykoupení, chomout, únos

Podvazek, který se dříve nejčastěji dražil, dnes už častěji ženichové stahují zuby a hází mezi svobodné mladíky. Spíše na moravských svatbách je pak velmi oblíbené vítání novomanželů slivovicí či vodou.

Zvyky jako je přenášení nevěsty přes práh či vykoupení ženicha z koule u nohy spíše ustupují, stejně tak jako chomout či únos nevěsty, který pokud se koná, tak je většinou na nějakou tu hodinu zabijákem zábavy.

Svatební zábava je snoubenci stále více řešena

Čím dál více je kladen novomanželi na zábavu větší důraz, protože nechtějí, aby se o jejich svatbě říkalo, že lidé jen seděli kolem stolu, koukali na sebe a nudili se – například při novomanželském focení.

Toto se nejčastěji řeší aktivitami, které nabízí lokalita, kde se hostina koná (golf, bazén, ping pong, přírodní bludiště) nebo připravenou zábavou – například velmi oblíbeným svatebním kvízem – jedná se o svatebně laděný pubquiz, kde proti sobě soupeří jednotlivé stoly svatebčanů ve znalostech nejen všeobecných, ale především těch pojících se s novomanželi.

Večerní zábava, zvyky, prolomení ledů, společné hry, zábavný tanec

Zábavu je třeba řešit i pro večerní hodiny – novomanželé pro ni nejčastěji využívají tradiční i netradiční zvyky, DJ, živou kapelu, ohňostroj, vypouštění svítících balónků či lampionů, prskavkový tanec, ale také hry.

Ty se využívají pro prolomení ledů mezi jednotlivými svatebčany a plynule se z nich přechází k večerní párty – mezi nejoblíbenější patří rok s novomanžely, novomanželský kvíz či svatební kočár.

Dosti se již ustupuje od her typu „poznej svého manžela dle zadku“, ale naopak se větší oblibě těší hra „poznej partnera podle tance“.

Doporučujeme

Více tipů na hry najdete v našem článku Svatební hry. Další inspiraci ohledně zábavy můžete načerpat na našem blogu v sekci Zábava na svatbu.

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz