Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Foto Schwarzovi (tandem Jana a Michal)

Manželé Schwarzovi fotí nejen svatby výhradně v tandemu. Věří tomu, že práce ve dvou je pro snoubence a rodinné příslušníky méně stresující.

Úvod/Služby/Svatební foto a video/Foto Schwarzovi (tandem Jana a Michal)

Fotíme-li ve dvou, žádný detail vám neunikne

Svatební fotografie patří mezi nejdůležitější památky, které vám po svatbě zůstanou. Přiznejme si, že kromě nich, oddacího listu, vás dvou a prstýnků, které vás spojí dohromady, toho ze svatby mnoho nezůstane.

Šaty převléknete, květiny uvadnou, dorty a cukroví se sní a výzdoba zmizí. Bude vám připadat až neskutečné, jak velké a hektické přípravy předcházely tomu jedinému dni, který se stal minulostí rychleji, než všechny předešlé. Svatební fotografie se tak stávají jedinou živoucí vzpomínkou na den, kdy jste si řekli své „ano“.

Navštívit web www.foto-schwarzovi.cz

Svatební fotografování je svým způsobem všehochuť a vyžaduje jak dokumentární dovednosti, tak smysl pro detail a umění stylizované fotografie, svícení, atd. Svatební fotograf se musí umět poprat s nepřízní počasí, nenadálými situacemi a musí umět včas zareagovat.

Focení v tandemu snoubenci ocení

Manželé Schwarzovi fotí nejen svatby výhradně v tandemu. Věří tomu, že práce ve dvou je pro snoubence a rodinné příslušníky méně stresující, nehledě na to, že tak novomanželé budou mít ze své svatby více záběrů, úhlů pohledů a perspektiv.

Michal a Jana mají každý svůj jedinečný styl, který přenáší právě do svatebních fotografí. Oba tak tvoří skvělý tým.

Přečtěte si, co říkají Michal a Jana

„Slovo „fotografie“ pochází z řeckých slov „světlo“ a „štětec“ nebo „psací hrot“. Fotografování se tedy dá chápat jako malování světlem. Takovýmto malováním světlem se zabývám už od dětství.

Počáteční zkušenosti s fotografií jsem získával se svou úplně první zrcadlovkou na kinofilm zn. Zenit, začínal i s vyvoláním černobílých fotografií v temné komoře a jejich zvětšováním. Až později přišla stále ještě analogová zrcadlovka zn. Canon Rebel XT. Od roku 2007, kdy už jsme svůj koníček začali brát vážně, došlo ke koupi i digitálních fotoaparátů.

V rámci dalšího sebevzdělávání jsem se zúčastnil několika workshopů a seminářů pod vedením zkušených a uznávaných lektorů. Kouzlo fotografie mimo jiné spočívá v zachycení momentální atmosféry okamžiku a jeho jedinečnosti. Nejraději proto mám portrétní foto, zachycení lidí, jejich emocí a aktuální nálady. Z toho se snažím vycházet při fotografování svatby a při fotografování dětí.”, říká fotograf Michal Schwarz.

„Mojí doménou je fotografování převážně krajiny, věcí statických, detailů, makrofotografie. S nástupem digitálních fotoaparátů jsme se dostali k vlastním úpravám fotografií, možnosti úprav barev, tónování. Ovšem jakýkoliv dobrý grafický program nenahradí oko fotografa a momentální atmosféru snímku.”, doplňuje Jana Schwarzová.

Fotogalerie

© Copyright 2008 - 2018 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.