Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Zámek Průhonice

Prožijte svůj svatební obřad jako z pohádky v Rytířském sále na zámku v Průhonicích.

Prožijte svůj svatební obřad jako z pohádky v Rytířském sále na zámku v Průhonicích. Možný je také venkovní obřad na nádvoří nebo v přilehlém parku.

Jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě je svatba. Průhonický park a zámek nabízí spoustu alternativ pro svatební obřady. Nabízíme jak vnitřní prostory zámku, tak venkovní nádvoří či zákoutí parku. Park a zámek jsou Národní kulturní památkou a jsou zapsány na seznamu památek kulturního dědictví UNESCO.

Navštívit web Průhonického zámku a parku
Zámek Průhonice - letecký pohled

Zámek Průhonice - letecký pohled

Pohádkový svatební obřad

Zámek Průhonice je doslova zámkem pohádkovým. Natáčely se zde ty nejoblíbenější pohádky jako Tři oříšky pro popelku, Třetí princ, Princezna se zlatou hvězdou na čele, S čerty nejsou žerty či Princezna Koloběžka.

Průhonický zámek je proslavený svými svatebními obřady v zámeckém prostředí, nejčastěji pořádanými na terase Malého nádvoří s nádherným výhledem na Podzámecký rybník a nově zrekonstruované Podzámecké alpinum.

Skutečně kouzelnou, nezapomenutelnou svatbu můžete zažít v překrásných sálech průhonického zámku. Zámek Průhonice ohromí návštěvníky přirozeným půvabem, důstojnou atmosférou a neopakovatelnou noblesou.

Svatební obřad v Rytířském sále zámku Průhonice je výjimečný pohádkovým prostředím. Historický Rytířský sál je největší místností na zámku Průhonice, zdobený dřevěným obložením stěn i stropu. Dominantou sálu je kromě centrálního kovaného lustru i mohutný krb a balkón.

Alternativou pro menší obřady je možnost uspořádání svatebního ceremoniálu v pracovně hraběte Taroucy. Místnost ideálně pro maximálně 20 osob s přístupem po schodišti přímo z vyhlídkové terasy.

Výhodou obřadu v sále je soukromí – obřad není na očích návštěvníkům parku a mimo to je zde v létě výrazně chladněji než na nádvoří. V Rytířském sále je samozřejmě obřad možný i v zimě nebo za deště.

Součástí přípravy místa je vždy zajištění sezení pro hosty (na nádvoří bílé lavice, v sále polstrované židle), červený koberec, ozvučení, na přání lze zařídit i další dekorace.

Svatební hostina na zámku

Svatební hostina se nejčastěji pořádá v Rytířském sále, je možné ji uspořádat i na terase Malého nádvoří. Zajišťována je formou cateringu. Pronájem vybraných sálů se řídí platným ceníkem.

Průhonický zámecký park

Všichni svatební hosté mají volný vstup do vyhlášeného Průhonického parku, skutečného klenotu mezi zámeckými parky, proslaveného unikátními sbírkami dřevin i dalších rostlin, malebnými jezy Botiče, rybníky a téměř čtyřiceti kilometry upravených chodníků.

Uspořádáním svatebního obřadu v Průhonickém zámku získáte:

  • obřad v Rytířském sále nebo na vyhlídkové terase
  • volný přístup do zámeckého parku
  • nezapomenutelný, unikátní zážitek svatby v romantickém prostředí
  • možnost svatební hostiny v prostorách zámku, parku nebo blízkých restauracích
  • možnost ubytování v blízkých hotelích

A jak se na zámek Průhonice dostanete?

Průhonice leží na jihovýchodním okraji Prahy při dálnici D1 (exit 6). Veřejná doprava autobusy MHD (trasa metra C) č. 363 a 385 ze stanice Opatov. Doba jízdy cca 15 minut.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

AdresaZámek 1, 25243, Průhonice

Kde nás najdete

© Copyright 2008 - 2022 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz