Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Jaké zvolit šaty pro maminku na svatbu?

Maminky chtějí na svatbě svých dětí zářit. Doporučujeme proto věnovat náležitou pozornost výběru jejich šatů.

2018-08-01.Líbí se mi (59).Komentářů: 0

Maminky chtějí na svatbě svých dětí zářit. Doporučujeme proto věnovat náležitou pozornost výběru jejich šatů.


Maminky chtějí na svatbě svých dětí zazářit.


Vybrat šaty pro maminku na svatbu není jednoduchou záležitostí. Výběr střihu a barev musí být především lichotivý k postavě a přiměřený věku.

Jaká by měla být barva šatů nejen pro maminku nevěsty?

Barva je zpravidla tím prvním, co budí pozornost. Volte ji proto podle toho, co mamince sluší. Nezapomeňte sladit barvu šatů maminky se svatební barvou – tedy s barvou, do které chcete ladit celou svoji svatbu. Například plánujete-li svatbu v červených tónech, zvolte pro maminčiny šaty vínový či bronzový odstín.

Šaty pro maminku v chanelovské barvě určitě ne!

Pokud je vaše maminka milovnice „chanelovských“ barev, totiž černé a bílé, tak ji taktně naznačte, že černé nebo bílé šaty nejsou na svatbu tím pravým. V bílém by měla být ve svůj svatební den pouze nevěsta! A žádná z rób svatebčanů by neměla předčit šaty nevěsty, to je základní nepsané pravidlo.


V bílém je v den svatby pouze nevěsta!


Materiál společenských šatů pro maminky by měl být především příjemný a pokud možno nemačkavý, jelikož v nich maminky stráví celý slavnostní den. S tím vám jistě rádi poradí přímo v salónu nebo krejčovství.

Hledáte těhotenské svatební šaty?

Připravili jsme pro vás několik rad k výběru těhotenských svatebních šatů.

Nevěsta bříško

Kde šaty pro maminky nevěsty či ženicha vybrat?

Maminky většinou vědí, co jim sluší, ale velmi rády si nechají poradit odborníkem. Radíme proto zajít přímo do salónu, kde maminkám ušijí šaty na míru. Dokonale padnoucí šaty podle představ maminka jistě využije i na jiné společenské události. Půjčovna společenských šatů je další variantou, mají velký výběr, kde společně vyberete to pravé.

Šaty pro maminky na svatbu - Studio Agnes
Prohlédnout další šaty na svatbu pro maminky

Svatební oblečení pro maminky by nemělo podléhat momentální módě, trendům ani zvolenému stylu svatby.


Svatební maminky by měly spíše přihlížet k praktičnosti dalšího využití toho, co si na svatbu nechají ušít a také k tomu, aby jejich zvolený model co nejlépe skryl všechny nedostatky a maximálně zvýraznil všechny jejich přednosti.

Svatba je skvělá příležitost nechat maminkám šaty ušít

Šaty pro maminku nevěsty či ženicha až do velikosti XXL nabízejí v Salonu Adelle. Lze vybrat z nabídky nebo si nechat šaty ušít na míru. Cena je velmi přívětivá. Specializují se na společenské šaty, často doplněné o bolerka, slavnostní šály nebo sáčka. Každá maminka si vybere – v nabídce jsou formální i modernější společenské šaty na svatbu.

Vyberte si šaty v Salonu Adelle

A co společenské šaty pro maminku ženicha?

Máme pro vás skvělý tip: vezměte na společný nákup do módních salónů maminku i budoucí tchýni. Je to skvělá příležitost k tomu, aby si vaše maminky více porozuměly, anebo se příjemně seznámily, pokud se ještě neznají.

“Nezapomeňte ani na šaty pro maminku ženicha. Budoucí tchýně ocení vaši pomoc při výběru.”

Tipy na závěr ohledně šatů pro maminky na svatbu

Svatba je formální událost, proto vždy volte šaty společenské. Délka šatů by měla zasahovat minimálně těsně nad kolena, kratší šaty by mohly působit až vulgárním dojmem.

Chcete-li opticky prodloužit postavu, je lepší zvolit vyšší boty než kratší sukni. Odhalená ramena nejsou příliš vhodná například u svatby v kostele. Maminky se ale nemusejí vzdát možnosti vzít si šaty na ramínka. Velmi slušivé je takové šaty doplnit například o bolerko, šál či sako. Šaty tím dostanou šmrnc navíc.

“Šaty doplněné sakem dostanou šmrnc.”

Oblíbenou volbou maminek jsou též sukňové kostýmky. Jsou pohodlné a velice elegantní. Pro starší maminky jsou velice lichotivé.

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2018 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz