Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Zámek Světlá nad Sázavou

Zámecká svatba bude vaším splněným snem.

Úvod/Služby/Svatební obřad/Zámek Světlá nad Sázavou

Svatba v Rytířském sále

Svatební den je pro každou nevěstu i ženicha tím nejkrásnějším dnem v jejich životě. Snoubenci se snaží o to, aby jejich „den D“ byl nezapomenutelným zážitkem nejen pro ně samotné, ale také pro všechny jejich svatební hosty. A protože se každá nevěsta chce cítit jako pohádková princezna, je svatba na zámku tím pravým ořechovým. Zámek Světlá nad Sázavou je ideálním svatebním místem pro romantický a nezapomenutelný svatební den.

Neváhejte a sjednejte si s námi předsvatební schůzku, při které Vám ukážeme Rytířský sál, prostory vhodné pro focení nebo pro svatební hostinu a sdělíme bližší informace o průběhu svatebního dne.

Zámek nabízí dvě základní varianty svatebního obřadu – svatbu v Rytířském sále nebo v zámeckém parku.

Navštívit web www.zameksvetla.cz

Svatba v Rytířském sále

Svatební obřady na zámku ve Světlé nad Sázavou probíhají v reprezentativním a bohatě zdobeném Rytířském sále, který se nachází v prvním patře empírového křídla zámku. Pronájem místa ke svatebnímu obřadu zahrnuje květinovou výzdobu sálu včetně obřadního stolu, červený koberec pro příchod snoubenců, slavobránu, 30 – 40 křesel pro svatebčany.

Fotografování je umožněno v Rytířském sále a přilehlých chodbách, na zámeckém nádvoří, v zámecké oranžerii nebov části zámeckého parku, který je v majetku společnosti Zámek Světlá s.r.o. Na přání zajistíme reprodukci hudby přes USB konektor, v případě speciálních požadavků snoubenců jako alternativu k základní nabídce od světelské matriky.

Svatba v zámeckém parku

Svatební obřad je možné uspořádat v romantickém prostředí upraveného anglického parku.  Příprava svatebního obřadu v parku zahrnuje pronájem části zámeckého parku, pokud je majetkem společnosti Zámek Světlá s.r.o., svatební altán, slavobránu, obřadní stolek včetně květinové aranže, slavnostní přípitek pro novomanžele a svědky, 32 skládacích židlí včetně látkových potahů (v bílé, stříbrné nebo fialové barvě), reprodukovanou hudbu přes USB konektor.

Fotografování je umožněno na zámeckém nádvoří, v zámecké oranžerii nebov části zámeckého parku, který je v majetku společnosti Zámek Světlá s.r.o. V případě zájmu o přípravu svatebního obřadu v parku, si společnost Zámek Světlá s.r.o. vyhrazuje právo zvolení místa obřadu v dostatečné blízkosti zámku, a to z důvodu nutnosti vedení elektřiny a dopravy židlí a dalšího vybavení na místo.

Doplňkové služby

Kromě pořádání svatebních obřadů zámek nabízí také další služby.

  • Svatební hostina

Pokud na zámku ve Světlé chcete strávit celý den, po svatebním obřadu můžete využít i prostory zámecké kavárny pro konání svatební hostiny. Nabídka může zahrnovat svatební oběd nebo i večerní raut. Můžeme zajistit dovozní catering, výzdobu slavnostní tabule a obsluhu. Cena za svatební hostinu se odvíjí od počtu hostů a zvoleného menu. Vše zaleží na Vašich požadavcích a na individuální domluvě.

Interiér kavárny umožňuje připravit hostinu pro 30 (max. 40) hostů. V letních měsících a za příznivého počasí je možnost využít i částečně nebo zcela venkovní posezení na zámeckém nádvoří (s kapacitou do 50 míst).

  • Svatební apartmá

Pro novomanžele je k dispozici svatební apartmá, a to za zvýhodněnou cenu. Snoubenci si mohou vybrat ze dvou možností – jednopokojové nebo dvoupokojové apartmá zařízené v zámeckém stylu s moderní koupelnou. V ceně je snídaně s donáškou na pokoj. Bližší informace o pokojích získáte v sekci „Apartmány“.

  • Focení v interiérech

Zámek Světlá nabízí možnost zpoplatněného focení v romantickém prostředí zámeckých interiérů včetně expozic. Základní sazba je 1.000 Kč + DPH za max 1 hodinu fotografování. V případě souhlasu s poskytnutím a zveřejněním 3 profi-fotografií je sazba je poloviční. Podmínky lze domluvit individuálně. Při předsvatební prohlídce Vás prostorami k focení rádi provedeme.

  • Limuzín – servis

Nabízíme zajištění luxusní limuzíny pro Váš svatební den.Podmínky lze domluvit individuálně.

Podmínky obřadu

  • Termín svatebního obřadu

Svatební obřady na zámku probíhají ve spolupráci s matrikou Města Světlá nad Sázavou. Je nutné, abyste si termín nejprve dojednali na matrice. Kontaktní osobou je paní Eva Pejcharová, tel. 569 496 685, e-mail: pejcharova@svetlans.cz

Teprve po potvrzení rezervace ze strany matriky nahlaste termín a čas konání svatebního obřadu zaměstnancům zámku ve Světlé, na telefonním čísle 778 075 588 nebo na emailové adrese: svatby@zameksvetla.cz.

  • Platební podmínky

Pronájem Rytířského sálu dle ceníku pro letošní sezónu je za poplatek 5.000 Kč + DPH. Stejná cena platí pro přípravu svatebního obřadu v parku, dle podmínek uvedených v sekci „Svatba v zámeckém parku“.

V období od října do dubna je k poplatku za pronájem Rytířského sálu připočítáván také příplatek za vytápění sálu ve výši 1.000 Kč. Upřednostňujeme platbu bankovním převodem. Faktura je vystavována cca měsíc před obřadem.

  • Příjezd na zámek a parkování

Příjezd do zámeckého areálu je možný východní branou (směrem od Penny marketu). Parkování na zámecké nádvoří je dovoleno pouze dvěma vozidlům, a to s nevěstou a ženichem, popř. svatebnímu kočáru (při svatebním obřadu v Rytířském sále). Pro ostatní svatebčany je vyhrazeno parkoviště za zámkem (po vjezdu do areálu vlevo v parkové části za zámkem). Pokud se na zámku v den svatebního obřadu koná celodenní kulturní či společenská akce, je příjezd na zámecké nádvoří omezen.

  • Průběh svatebního obřadu

Rytířský sál je pro svatebčany zpřístupněn 30 minut před začátkem obřadu.

V případě, že se před Vaší svatbou odehrává jiný svatební obřad, přístup do sálu bývá umožněn až několik minut před samotným začátkem obřadu. Při větším počtu svatebních obřadů v jeden den jsou časy konání jednotlivých obřadů dodrženy. Pro svatební obřad příp. focení v Rytířském sále je vyhrazen čas 30 minut (s ohledem na návaznost dalších svatebních obřadů).

Místo konání svatebního obřadu v parku je připraveno tak, aby 30 minut před začátkem bylo vše nachystáno. Pro obřad případné focení je vymezen čas 30-40 minut (s ohledem na návaznost dalšího svatebního obřadu).

  • Fotografování

Váš slavnostní den je potřeba také zvěčnit a záleží jen na Vás, jaká zámecká zákoutí si pro své fotografie vyberete. V Rytířském sále, na zámeckém nádvoří, v zámecké oranžérii a v části zámeckého parku, který je v majetku společnosti Zámek Světlá s.r.o., je focení zdarma Zbývající část parku je majetkem Města Světlá nad Sázavou a fotografování je též možné.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

AdresaZámecká 1, 582 91, Světlá nad Sázavou

Restaurace

Typ kuchyně Na svatební hostiny, oslavy, akce – kompletní dovozní catering (rozsah: od ekonom varianty až po noble), podle přáni klientů a finančních limitů.
Kapacita Celkem 70 míst
Zahrádka ANO, na zámeckém nádvoří, do 200 míst
Vlastní parkoviště Ano, 30 míst
Taneční parket Ano, v interiérech zámku
Pivo Jenom ve skle: úplně bez limitů druhů a počtů, vše podle přáni klientů.
Salonek č.1 30 míst
Salonek č.2 Ne
Grilování Ano
Živá hudba Ano

Ubytování

Typ ubytování Hotel *****
Kapacita ubytování

Jednopokojový apartmán 45m2 = 2 + 1přistylka

Dvoupokojový apartmán  80m2 = 2 + 2přistylka

Kde nás najdete

Zámek Světlá nad Sázavou
Zámecká 1
Světlá nad Sázavou

© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz