Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Netradiční svatební lokace

Méně tradiční svatební obřady se konají ve věžích, na parnících, v letadle nebo v balónech.

2016-12-21.Líbí se mi (0).Komentářů: 0

Méně tradiční svatební obřady se konají ve věžích, na parnících, v letadle nebo v balónech.

Při výběru místa svatebního obřadu mají snoubenci na výběr z mnoha variant. Pro romantiky jsou to desítky českých hradů a zámků, zahrad a přírodních zákoutí. Méně tradiční svatební obřady se ale konají i ve věžích, na parnících, v letadle nebo v balónech.

Svatba v oblacích

Zamilované páry mohou svoji svatbu uspořádat na věži, na komíně, v balónu nebo na rozhledně. Svatební obřad všude nemusí proběhnout v obležení desítek příbuzných a přátel, protože bývá omezený prostor. To však snoubencům jistě vynahradí netradiční zážitek a kouzelný výhled na okolní krajinu.

Svatební obřad na komíně probíhá na jeho ochozu, kde se pohodlně vejdou i svědci a rodiče. Pro uskutečnění výstupu je potřeba vše domluvit se svazem komínářů.

Při svatbě v balónu je potřeba počítat i s náhradním plánem, protože závisí na povětrnostních podmínkách, které dopředu nelze objednat. Je potřeba pamatovat i na to, že tato varianta obřadu patří k těm dražším, vyjde přibližně na 30 000 korun.

Svatba na věži či rozhledně

Ti, kdo nemají strach z výšek, mají na výběr také z celé řady věží a rozhleden. Nejznámější věže Prahy, například Žižkovská věž, Malostranská Mostecká věž, Petřínská rozhledna či věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně vybízejí k uspořádání svateb v místech, ze kterých budou mít svatebčané celé město jako na dlani. Personál některých věží může být navíc oblečen v krásných dobových kostýmech, což umocní historickou atmosféru a dodá svatbě nevšední nádech.

Pokud jde o rozhledny mimo Prahu, mají ženich s nevěstou na výběr například mezi rozhlednou Žalý v katastrálním území města Jilemnice, Langovou rozhlednou nad obcí Lašovice nebo rozhlednou Rašovka v Jizerských horách, která po vystoupání 61 schodů nabízí výhled na Krkonoše, Bezděz a Trosky.

Netradiční svatba

Svatba v dole

Zajímavé, a svou atmosférou neopakovatelné, prostory nabízí národní kulturní památka Důl Michal. Obřad se může konat v takzvané „řetízkové šatně“, nebo ve strojovně. Jako vzpomínku budou mít svatebčané krásné fotky z ojedinělých prostor. Výhodou je, že na fotografie budou mít dostatek času i soukromí, protože se tady svatby nekonají jako na běžícím páse.

Svatba v zátiší jaderné elektrárny

Techničtí nadšenci se mohou vzít například v zátiší Jaderné elektrárny Temelín. Svatebčané se navíc mohou povozit elektromobilem a zajít se podívat také přímo do provozu jaderné elektrárny. Na rozdíl od jiných netradičních míst je pronájem informačního centra v podobě zámečku Vysoký hrádek a přilehlého parku zcela zdarma. Oddávajícím je starosta z nedaleké obce Temelín.

Rada na závěr?

Pamatujte, že oblíbená místa svatebních obřadů bývají dlouho dopředu obsazená, proto je důležité, máte-li místo definitivně vybrané, neotálet s rezervací a případnou zálohou.

© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz