Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

A jaký bude váš svatební dort?

Necháte se inspirovat novými trendy nebo půjdete do tradičního svatebního dortu?

2018-11-29.Líbí se mi (7).Komentářů: 0

Necháte se inspirovat novými trendy nebo půjdete do tradičního svatebního dortu? Čtěte dále a dozvíte se na co si dát pozor a co by měl takový svatební dort splňovat.

2 či 3 menší svatební dorty namísto velkého

Svatební dort by měl na 100% skvělě vypadat. To je jasná věc. Vždyť ve svatební den se na něj v jeden okamžik upnou oči všech přítomných. 🙂 Co je ale neméně důležité je, že by měl velmi dobře chutnat.

Trendem je mít na svatební tabuli 2 nebo 3 menší svatební dorty (různých chutí či barev). Super nápad je dorty doplnit o cupcakes, které lze hostům připravit i do výslužek.

Požádejte cukrárnu o ochutnávku vzorků dortů

Doporučujeme si nechat připravit ochutnávku vzorků korpusů a náplní, abyste si byli jisti, že váš svatební dort bude opravdu podle vašich chutí. Máme pro vás níže v článku několik tipů a foto inspirací, jaký by váš svatební dort mohl být.

Doporučujeme

Originální hranatý svatební dort

Kreativní design svatebního dortu je základ. Nejčastější tvar svatebního dortu je klasický kulatý, dále se nabízí hranatý tvar. Můžete ale mít i oválný svatební dort či dort složený z cupcakes.

Není problém vyrobit i netradiční dort s kombinací těchto tvarů. Velké oblibě se těšily v minulosti i křivé dorty nebo dorty, které mají jednotlivá patra poskládaná na křivo. Fantazii se opravdu meze nekladou, takže možností je nepřeberná škála.

Foto: Café Mozart

Nahý či polonahý svatební dort

Nahý svatební dort je trendem poslední doby. Nahý dort znamená, že má zcela holé kurpusy, které jsou pouze spojené krémem. Máte-li problém s úplně nahým dortem, můžete klidně zvolit variantu polonahého svatebního dortu, kdy dort potřete tenkou, na některých místech až průhlednou, vrstvou krému.

Dort můžete ozdobit různými druhy ovoce a živými květinami, které budete mít ve svatební kytici. Svatební dort si můžete také nechat polít polevou, která na několika místech stéká z dortu dolů.

Foto: Archiv Svět svateb.cz

Svatební dort v barvě svatby

Oblíbené jsou také klasické svatební dorty potažené bílou mandlovou marcipánovou hmotou. Čas od času se také objevují snoubenci, kteří se nebojí tmavých barev a volí svatební dorty potažené čokoládou či čokoládové zdobení a dekoraci. Čokoládu má rád téměř každý, takže čokoládovým svatebním dortem rozhodně nic nezkazíte.

Svatební dort

Foto: Archiv Svět svateb.cz

Kvalitní suroviny a ochutnávka svatebního dortu v Café Mozart

Pokud chcete, aby byl váš svatební dort opravdu vynikající, dejte pozor na použité suroviny. Hlavně žádné náhražky! Na výrobu svatebního dortu je třeba použít kvalitní čerstvé suroviny, jako je máslo, živočišná smetana, čokoláda atd. V cukrárně a kavárně Café Mozart preferují osobní konzultace s ochutnávkou jednotlivých příchutí. Tady určitě tzv. „zajíce v pytli“ nekoupíte.

Foto: Café Mozart

Zobrazit další svatební dorty od Café Mozart

Pokud se nebudete moci rozhodnout, je možné mít v každém patře jinou náplň. Nejpopulárnější jsou lehké formy náplní a pak široké spektrum chutí od vanilkové s čerstvým ovocem, čoko-oříšek, karamel, čokoláda-višeň, oříšek, pistácie. Všechna vaše přání vám rádi splní v Café Mozart.

Svatební dort na míru z kvalitních surovin od Lenky Budínové

Zkušená cukrářka Lenka Budínová z DORTY KAŘEZ nabízí široký výběr korpusů, krémů a zdobení. Její svatební dorty jsou nápadité, neotřelé a připravené splnit všechny vaše představy. Svatební dorty jsou vyrobené z čerstvého másla, smetany, džemu se 70% podílem ovoce a čokolády ze 72% kakaa.

Foto: Dorty Kařez

Zobrazit další svatební dorty od Lenky Budínové

Cukrářka Lenka Budínová pro vás také ráda připravý kompletní sweer bar, výslužky, svatební koláčky a mnoho dalšího. Samozřejmostí je profesionální přístup ke každému zákazníkovi a jeho přání. Pokud nemáte konkrétní představu o „svém“ dortu, rádi vám poradí s designem i složením.

Krémový nebo marcipánový svatební dort z Růžové cukrárny

Svatební dorty se zdobí jak živými květinami, tak ozdobami z mandlové hmoty. Velice oblíbené je i oddělení jednotlivých pater pomocí stuhy v barvě svatby nebo pomocí různých druhů letního ovoce. Dort se dá ozdobit téměř čímkoliv, v hojné míře se používají i vyfoukané ozdoby z cukru nebo již jednou zmíněné čokoládové ozdoby.

Foto: Růžová Cukrárna & Kavárna

Zobrazit další dorty a sladkosti z Růžové cukrárny

Estetický vzhled je u svatebního dortu stejně důležitý jako jeho chuť, proto se klade velký důraz na tradiční zpracování a kvalitní suroviny. Takový poctivý svatební dort vám rádi udělají v Růžová Cukrárna & Kavárna, kde vám z dortu vykouzlí doslova gastronomický zážitek. Každý zakázkový dort je šitý přímo snoubencům na míru.

Svatební dort z cupcakes

Velice moderní záležitostí se v poslední době stávají svatební dorty složené z cupcakes. Vrchní patro dortu tvoří klasický menší dort, aby nebyli novomanželé ochuzeni o tradiční krájení dortu. Zbylá část dortu je složena z mini-dortíku a každý host dostane jeden.

Naše doporučení: “Trvejte na ochutnávce, ať nekoupíte zajíce v pytli.”

Trendem jsou lehké svatební dorty, které všichni ocení hlavně v letních měsících. Více fotografií naleznete ve fotogalerii svatebních dortů. Tipy na cukráře a cukrárny naleznete ve svatebních službách.

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz