Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Zásnubní dar vybírejte takový, aby ho partner mohl mít stále při sobě. Velice často jsou to prsteny, náramky, naušnice či řetízky.

Zásnubní dar pro ženu

Zásnubní prstýnek je malý krůček ke společnému životu – je to symbol oddanosti a doživotní věrnosti. Představuje jakousi dohodu o budoucí svatbě. Po zakoupení ho nosí žena až do svatebního obřadu na prsteníčku pravé ruky. Po svatebním obřadu může již nevěsta nosit zásnubní prsten na libovolné ruce.

Prstýnek může mít ty nejrůznější formy, protože nabídka šperků je vskutku rozmanitá. Tradiční dominantou ale zůstává bílý kámen, který symbolizuje jedinečnost. Může být doprovázen drobnějšími kamínky, popřípadě můžete nechat na prstýnek vyrýt nějaké neobyčejné slovo či vzkaz, které bude znát jenom vaše drahá polovička.

Za přijatý zásnubní prsten dá snoubenka partnerovi dárek.

Zásnubní dar pro muže

Vždy bylo zvykem, že o ruku žádá muž ženu. Ale stále častěji žádají ženy o ruku muže. Je to určitý trend, který se poslední dobou vyskytuje čím dále častěji. Zásnubní dar pro muže může být taktéž prsten, hladký či rytý, ale měl by být jednodušší než dámský zásnubní prsten.

Ale aby se dámy nezmýlily, zásnubní dar dáváme partnerům i pokud požádají o ruku oni nás. Dar bychom měly vybírat takový, aby ho partner měl stále při sobě. Velice často jsou to prsteny, náramky či řetízky, ale taktéž luxusní hodinky.

Zasnoubení – žádost o ruku, aneb jak na to?

Většina mužů si neví rady, jak požádat svou vyvolenou o ruku. Obvykle si představíme z různých filmů brilantní restauraci s šampanským a výběrovým jídlem, kde nabudíte milostné téma o vás dvou. Ve správný čas ke své vyvolené předstoupíte, kleknete si zeptáte se „Vezmeš si mě?“. Něco takového si umíme představit asi všichni, proto Vám zde nabízíme netradiční typy, které Vás můžou oslovit.

– nejste-li příliš dobří řečníci, tak neváhejte a navlečte své milované
zásnubní prsten v noci ve spánku

– když vaše drahá polovička poslouchá určitou rádiovou stanici neváhejte,
zavolejte tam a věnujte ji její oblíbenou písničku s žádostí o ruku

– v jejím mobilu přepište své jméno, pod jakým vás má uloženého za „Vezmeš si mě?“ a pak jí zavolejte

– lístek se vzkazem vložte do jejího oblíbeného časopisu, novin nebo do
rozečtené knihy

– každá žena ocení, když muž uvaří nějaké dobré jídlo, a když k tomu
těstovinami připíšete vzkaz, tak to bude originalita

– vlastnoručně psaný dopis se vzkazem vždy potěší

Do žádosti o ruku, by partner měl dát kus sám sebe – být originální.

Žádost o ruku

Foto: Archiv Svět svateb

Společné dary snoubencům

Pokud vám někdo z okolí oznámí zasnoubení, měli byste snoubencům poblahopřát a předat nějaký dárek. V dnešní době máme různé typy zásnubních darů v podobě netradičních zážitků z oblastí relaxu, sportu, krásy nebo můžete zavítat do světa umění a nechat snoubencům vytvořit sochu.

© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz