Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Zásnuby, aneb jak správně požádat o ruku

Každá dívka touží zažít romantické požádání o ruku. Pokud ji miluješ, jdi do toho!

Úvod/Přípravy/Zásnuby, aneb jak správně požádat o ruku

Jste muž a jste ze zásnub nervózní?

Romantická hudba, večeře při svíčkách, květina a zásnubní prsten s briliantem k zásnubám patří. Je to klasický a osvědčený způsob, jak svoji milou požádat o ruku. Pokud jste nervózní, nevymýšlejte nic jiného.

Vyberte nádherný zlatý zásnubní prsten s diamantem, kupte velikou kytici krásných rudých růží a zarezervujte 2 místa v luxusní restauraci, kde budete mít naprosté soukromí. To je vše. Je to celkem jednoduché, že?

Jak tedy na to? Nic složitého. 4 kroky zpravidla postačí. 🙂

 • Vyberte zlatý zásnubní prsten s diamantem,
 • kupte velkou kytici krásných rudých růží,
 • připravte několik zamilovaných písní,
 • zarezervujte 2 místa v luxusní restauraci (večeře při svíčkách).

Jak vybrat vhodný zásnubní prsten? Dáme vám pár tipů, jak ho snoubence vkusně navléknout. Pro inspiraci si přečtěte náš článek Žádost o ruku.

Zobrazit nejoblíbenější zlaté zásnubní prsteny s diamantem

V tomto článku najdete

 • Zásnuby a tradice
 • Zásnubní prsteny
 • Zásnubní dary
Žádost po ruku

Zásnuby a tradice, aneb jak to nezvorat

 • Snoubenka dostává od snoubence zásnubní prstýnek. Nejlépe zlatý a určitě s diamantem. Alespoň maličkým. Malý diamantík stačí. Zásnubní prstýnek s malým diamantem koupíte za 3 až 5 tisíc korun.

  Pokud jí ale šíleně milujete a můžete si to dovolit, nešetřete na ní. Kupte jí luxusní zásnubní prsten, který je jí hoden a rozhodně v tomto bodě v peněžence „udělejte průvan“. Investice 15 a více tisíc Kč se vám určitě vyplatí. Navíc zlato časem získává na hodnotě, takže se jedná i o tzv. „chytrou“ investici.

Chci tipy, jak vybrat zásnubní prsten
 • Pozor, i snoubenec by měl dostat dar, který bude nosit taktéž stále při sobě (šperk či hodinky). Dary mohou mít vyryté jméno či datum zasnoubení.

 • Nejprve by měla být o zásnubách informována rodina snoubenky, nejlépe při společné večeři. Snoubenec by měl přinést kytici své snoubence i mamince snoubenky. Po oznámení zasnoubení rodičům snoubenky, by mělo být zasnoubení formálně oznámeno rodičům snoubence.

 • Zasnoubení by mělo trvat minimálně 6 měsíců a maximálně jeden rok.

Zásnubní dary – podívejte se na tradice a tipy!

Zásnubní dary

Jak darovat zásnubní prsten?

 • Klasickým, ale stále oblíbeným gestem, je darovat zásnubní prsten při romantické večeři. POZOR, pokud však běžně na večeře nechodíte, může být takové pozvání až příliš průhledné.
 • Jestliže postrádáte nápady na netradiční požádání o ruku, hledejte inspiraci v oblíbených romantických filmech přítelkyně. Nic by se však nemělo přehánět a vždy myslete i na důsledky svého jednání – kupříkladu vložit prsten do nějakého pokrmu by mohlo dopadnout úplně jinak, než jste čekal.
 • Zásnubní prsten lze vložit třeba do skleničky s vínem a pak už zbývá jen čekat, až si ho partnerka všimne.
 • Někteří muži se namísto řečnění uchýlí raději k napsání dopisu s originálně zabaleným prstenem a návodem jak a kdy balíček smí otevřít. Partnerku můžete v dopise provést trasou přes hračkářství, květinářství a vinotéku, kde jí v každém obchodě na její jméno necháte vyzvednout pro ni speciálně zabalený dáreček (plyšák, růže, víno či šampaňské). Na konci trasy si bude moci balíček s prstenem otevřít a vy ji přitom můžete pozorovat a nečekaně ji překvapit.
 • Své partnerce můžete navléct zásnubní prsten v noci ve spánku.
Zobrazit tipy na nejoblíbenější zásnubní prsteny

Díky romantickým květinám řekne „Ano“

Prvním krokem k uzavření manželství jsou zásnuby. Většina mužů se snaží pro svou vyvolenou vybrat romantické místo, zvolit vhodná slova a samozřejmě vybrat krásný prsten. Přitom květiny podtrhnou celý okamžik a dotvoří romantickou atmosféru.

Krátký okamžik musí muž udělat nezapomenutelným. V současné době jsou trendem netradiční místa. Na rozhledně, na výletě i při sledování západu slunce z horkovzdušného balónu. I tam všude musí muž nenápadně dopravit vše potřebné. Květiny Express vám s tím pomohou, květy dopraví v krátkém čase a kamkoliv.

Koupit kytici růží k zásnubám
© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz