Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatební hry - 1. díl

Zábava a smích na každou svatbu

2018-07-16.Líbí se mi (27).Komentářů: 0
Úvod/Články/Tradice, zvyky a hry/Svatební hry – 1. díl

Chystáte svatbu a nevíte jak zabavit svatební hosty? Přečtěte si náš článek.

Máme pro vás pár tipů, návodů a videí, kterými můžete rozproudit zábavu na svatbě.


Seznam svatebních her a svatební zábavy v tomto díle:

1. Svatební noviny
2. Svatební tombola
3. Svatební kvíz
4. Hry s podvazkem
5. Poznej partnera


Zábava a smích patří ke každé svatbě. Naplánujte pro svatebčany hry a úkoly. Hosté se nebudou nudit a budou mít na co vzpomínat. Rodinný archiv zaplníte vtipnými fotografiemi a videi.

1. Svatební noviny

Jedná se o drobnou pozornost od novomanželů, díky které se mohou zabavit i hosté, kteří se neradi účastní skupinových veselí. Přečtou si váš romantický příběh, rozhovory se svědky či zajímavé informace o svatbách. Do novin se hodí program dne, menu či křížovka na míru. Záleží, co do svatebních novin umístíte.

2. Svatební tombola

Tombolu zná každý z nás z plesů a tancovaček. Svatební tombola je odlišná v tom, že se hraje o vtipné věci. Hlavní cenou bývá polibek od ženicha a nevěsty či nevěstin podvazek. Ostatní vtipné ceny bývají schovány pod honosnými názvy. Inspirujte se níže v tabulce.

Tombola

Podívejte se na video – Svatební tombola

3. Svatební kvíz

Zde jsou opět středem pozornosti novomanželé. Posadí se k sobě zády a sundají si boty, každý má v ruce jednu botu nevěsty a jednu ženicha. Moderátor se jich ptá na záludné otázky. Ženich s nevěstou zdvihají boty nad hlavu. Nevěstina bota nad hlavou je odpověď nevěsta a naopak. Níže najdete seznam otázek, které vás budou určitě zajímat. Svatebčané počítají, kolikrát se novomanželé shodnou, za každou shodu jim mohou dát svatebčané nějaký dárek (např. Tchýně uvaří nedělní oběd).

– Kdo koho sbalil?
– Kdo inicioval první polibek?
– Kdo vyslovil slovo svatba jako první?
– Kdo lépe vaří?
– Kdo se více hádá?
– Kdo v noci vstává k miminku?
– Kdo je pánem televizního ovladače?
– Kdo chce častěji sex?

Podívejte se na video Svatební kvíz

A pokud chcete do hry zapojit i svatebčany, uspořádejte kvíz pro ně. Moderátor pokládá otázky (telefonní číslo nevěsty, kolik stál oblek ženicha…), na které odpovídají hosté. Za správnou odpověď dostanou třeba malou sladkou odměnu.

4. Hry s podvazkem

Velkou část programu může zaplnit jediná věc a to svatební podvazek nevěsty.
Svlékání podvazku – ženich má za úkol stáhnout podvazek své milované bez pomocí rukou.

Střílení podvazku – pokud je ženich úspěšný, přijde řada na hosty mužského pohlaví. Ti se seřadí a ženich do hloučku mužů střílí podvazek. Kdo je zasažen, získá podle pověry na rok obrovskou sílu.

Podívejte se na video – Střílení podvazku

Dražba podvazku – nevěstin podvazek můžete vydražit. Podvazek nejčastěji draží svědek, který má roli vtipného moderátora. V tomto případě radíme nevěstám, aby měly podvazky dva – jeden pro dražbu a druhý pro ženicha na další zábavné hry. Nebo si ženich vydraží podvazek sám?

Podívejte se na video – Dražba podvazku

5. Poznej partnera

Tato hra má několik obměn a je pouze na vás, která se vám bude líbit nevíce. Princip je jednoduchý. Novomanželé musí poslepu poznat svoji drahou polovičku pohmatem mezi dalšími dobrovolníky. Klasicky nevěsta poznává ženicha podle pozadí a ženich poznává nevěstu podle kotníčku. Hra může mít několik úrovní obtížnosti. Zkuste nevěstu poznat podle ouška či ženicha podle hlavy zamaskované čepicí a brýlemi.

>>>> Další svatební hry <<<<

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2018 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz