Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatební hry - 2. díl

Máme pro vás další díl nápadů na svatební hry. Nechte se jimi inspirovat.

2021-07-24.Líbí se mi (14).Komentářů: 0

Máme pro vás další díl nápadů na svatební hry.

Již druhý díl článku na téma svatební hry, v prvním díle jste se mohli na svatbě zabavit pomocí svatebních novin, tomboly, svatebního kvízu, her s podvazkem nebo hrou Poznej partnera.


Seznam svatebních her a další svatební zábavy v tomto díle:

1. Hledání kolíčků
2. Svatební kočár
3. Hry k tanci
4. Novomanželé v kuchyni
5. Překážková dráha


1. Hledání kolíčků

Princip této hry je obdobný jako hra Poznej partnera z první části článku. Jedna polovička poslepu hledá 3 záludně umístěné kolíčky na oblečení partnera. Soutěží se ve dvou párech a vítězí ten, který najde kolíčky první. Aby to bylo spravedlivé, kolíčky hledají většinou ženy, protože pánové mají obleky stejné.

2. Svatební kočár

Možná jste tuhle hru hráli na nějaké svatbě, oproti ostatním je trochu složitější. Hra kočár je oblíbená zejména proto, že se jí neúčastní pouze páry a zapojit se může kdokoliv, novomanželé mají účast povinnou. Potřebujete 9 aktérů, stejný počet židlí a prázdných skleniček, k tomu 1 čtenáře a obecenstvo, které hlídá dodržování pravidel.

Princip je jednoduchý, čtenář čte povídku a dobrovolníci musí vstát, pokud uslyší v příběhu zmínku o své postavě. Existuje mnoho variant této hry – záleží na vás jak si hru upravíte 🙂

>> Podrobný návod a příběh naleznete na webu Jakuba Šafránka – HRA Svatební kočár.

Podívejte se na video – Svatební kočár

3. Hry k tanci

Na večerní zábavu se hodí hry k tanci. Nejčastěji se setkáte s dvěma variantami. První z nich je s nafukovacími balonky, které má k noze přivázaný jeden z páru. Úkolem všech zúčastněných je zneškodnit balonky ostatních. Vítězí pár, kterému zůstane balonek jako poslední. Druhou hru znáte už ze školky či z tanečních, ale zábava je s ní pořád. Každý pár dostane kulaté ovoce, které musí držet svými čely a nedotýkat se ho. Vítězí pár, který vydrží nejdéle.

Podívejte se na video – Hry k tanci

4. Novomanželé v kuchyni

Jedná se o test kulinářských schopností novomanželů. Nevěstě se tradičně dávají poznávat ingredience, na ženichovi je rozpoznání a zapamatování kuchyňského vybavení. Do soutěže můžete zapojit i svatebčany, kteří mohou poznávat ingredience podle chuti se zavázanýma očima.

“Přejeme vám krásné chvíle, na které budete ještě dlouho vzpomínat.”

5. Překážková dráha

Tato hra je zejména pro sportovně založené novomanžele a akční svatebčany. Pokud víte, že jeden z páru hraje košíkovou, jezdí na kole či posiluje, připravte páru překážkovou dráhu s úkoly. Je to jenom na vás, jak budete kreativní. Pár může po úspěšném překonání dráhy dostat odměnu. Moje kamarádka dostala například polaroidové fotografie všech zúčastněných s osobním věnováním.

V zábavě se nekladou meze. Vždy záleží, jak velký a veselý máte kolektiv se kterým se budete chtít zasmát.

>>>> Předchozí svatební hry <<<<

© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz