Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Jak zaručeně zaujmout svatebním oznámením?

Praktické tipy a neobvyklé nápady na svatební oznámení, jmenovky a další doplňky, které by na vaší svatbě neměly chybět.

2018-08-27.Líbí se mi (0).Komentářů: 0
Úvod/Svatební blog, aneb články ze světa svateb/Svatební oznámení/Jak zaručeně zaujmout svatebním oznámením?

Praktické tipy a neobvyklé nápady na svatební oznámení, jmenovky a další doplňky, které by na vaší svatbě neměly chybět.

Když začínáte plánovat svatbu, jedna z důležitých položek na seznamu je tisk svatebních oznámení, pozvánek na hostinu a jmenovek na stůl.

V první řadě je dobré si uvědomit, že svatební oznámení je symbolem přípravy vašeho svazku na manželství. Rozesláním pozvánek zkrátka dáváte oficiálně najevo, že zbytek svého života plánujete strávit spolu. Proto je důležité věnovat výběru svatebních oznámení pozornost a zbytečně se neunáhlit.

Jak určitě nemá vypadat svatební oznámení?

V dnešní době je nabídka vzorů svatebních oznámení obrovská a hrozí, že zatímco na oznámení se vám líbí hrdličky, na pozvánce spoustu kytiček a na jmenovkách na stole roztomilé labutě. Výsledkem potom bude tzv. mišmaš.

A jak vybrat vhodné a originální svatební oznámení?

Základem úspěchu krásné a hlavně povedené svatby je myšlenka, která určí společný námět a směr.

Začněte už u příprav. Zkuste zapřemýšlet, co vás s ženichem spojuje a co máte rádi – svatba je přece vaše a tak by měla vyjadřovat především váš styl a zájmy. Proto i výběr svatebního oznámení by se tímto směrem mělo ubírat.

“Vaše svatba by měla být opravdu jen vaše! Měla by vyjadřovat společné zájmy a vaši osobitost.

Zde je pár nápadů na originální svatební oznámení:

Svatební oznámení pro milovníky vína

Jste milovníky vína? Proč neposlat místo klasické pozvánky láhev vína s vinětou, na které  bude vytištěno místo a čas konání svatby?  Hosté jistě ocení i láhev vína jako malou pozornost.

>>> TIP: Prázdné láhve mohou také posloužit jako svícny na stůl, z korků se zase mohou stát držáky na jmenovky u stolu. Fantazii se meze nekladou.

Svatební oznámení

Nezapomenutelné oznámení termínu vaší svatby

Jak zaručíte, aby si hosté zapamatovali, kdy a kde svatba je? Například pomocí oznámení ve formě magnetu. Pozvánku ve vámi vybraném designu v podobě magnetu si jistě každý host rád přidá na lednici a bude mu denodenně na očích.

Zábavné svatební oznámení

Pro nadšence stolních her je možnost vytvořit oznámení svatby ve formě puzzle. Nemyslí se ovšem klasická verze o tisíci kouscích, ale třeba jen zjednodušená, 25-ti kusová verze, která po složení prozradí místo a datum konání obřadu.

Velmi neobvyklým nápadem je take natištění pozvánky na klasický látkový kapesník. Hosté jistě ocení nejen zajímavý nápad, ale i vtipný doplněk k samotnému obřadu, při kterém jistě nezůstane oko suché.

Svatební oznámení

Vánoční svatební oznámení

Plánujete svatbu v prosinci? Proč ji nespojit s Vánoci a nevyužít tak předem danou kouzelnou atmosféru? Stačí koupit průhledné vánoční koule a dovnitř vložit pozvánku napsanou na dlouhém proužku papíru. Navíc veškerá výzdoba slavnostní tabule se může nést ve stejném duchu (šišky, jmelí), a nejen že budete styloví, ale I ušetříte na dekoracích.

Pár tipů ohledně svatebních oznámení na závěr

TIP 1: Pro rozvětvené rodiny přijíždějící z daleka je vhodné poslat s oznámením i mapu s instrukcemi a případný seznam ubytování v okolí. Dáte tím najevo, že o jejich účast velmi stojíte.

TIP 2: Připravte si krátké shrnutí programu a aktivit, které na začátku hostům rozdáte. Můžete je nechat vytisknout pro každého zvlášť nebo jen napsat na tabuli při vstupu. Lidé mají rádi, když vědí, co je čeká.

TIP 3: Máte velkou rodinu a hodně přátel, kteří se navzájem neznají? Nechejte pro každého vytisknout vizitku se jménem a vtipnou charakteristikou, kterou můžete současně použít jako jmenovku k zasedacímu pořádku. Poslouží jako zábavný prvek a prolomení ledu při představování u stolu.


A hlavně pamatujte – styl a nápad se koupit nedá, ale inspirace je všude kolem nás!


Foto: Archiv Svět svateb

© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz