Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Proč doporučujeme svatební cestu na Kanárské ostrovy?

Objevte a zažijte romantiku a krásu Kanárských ostrovů Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera, El Hierro.

2022-11-02.Líbí se mi (13).Komentářů: 0
Úvod/Svatební blog, aneb články ze světa svateb/Svatební cesta/Proč doporučujeme svatební cestu na Kanárské ostrovy?

Možná víte, že Kanárských ostrovů je celkem 7. Dva největší jsou Gran Canaria a Tenerife, které jsou také nejrušnější. Další ostrovy jsou Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Který si vyberete?

Několik dní nerušené romantiky ve dvou

Svatební cesta je pro mnohé novomanžele odměnou po náročných svatebních přípravách a „kolotoči“ svatebního dne. Spíše než na svatební noc se soustřeďte na svatební cestu, na které si opravdu odpočinete. Dopřejte si několik dní nerušené romantiky ve dvou a společně zažijte první krásné novomanželské okamžiky.

“Níže naleznete tipy, který z Kanárských ostrovů si vybrat.”

Vytvořte si pokladničku s nápisem „Svatební cesta“

Pokud vám ve svatebním rozpočtu nezbývá moc financí na svatební cestu, zkuste toto. Vytvořte nebo zakupte pokladničku s nápisem „Svatební cesta“ ve tvaru střevíčku, prasátka či truhličky a nechte ji na svatbě kolovat.  Uvidíte, že vaši svatební hosté vám rádi na svatební cestu nějaké korunky přidají.

Zažijte báječnou svatební cestu na Kanárské ostrovy

Mapa Kanárských ostrovů

Mapa Kanárských ostrovů

Grand Canaria a Tenerife jsou největší i nejrušnější

Svatební cestu si určitě užijete na všech Kanárských ostrovech. Je jich celkem 7 (sedm): Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, Tenerife, La Palma, La Gomera a El Hierro. Není ale snadné si vybrat. Záleží na tom, jaký jste typ.

Pokud máte rádi rušná místa plná života a slunečních paprsků, doporučujeme ostrovy Grand Canaria nebo Tenerife. Útulný rybářský přístav Puerto de Mogán naleznete na jihu ostrova Gran Canaria. Je jednou z mála evropských destinací, které nabízejí tolik slunečných dní v roce. Pravděpodobně díky tomu tu panuje velmi pozitivní atmosféra, klid a pohoda.

Grand Canaria - centrum města Puerto de Mogán

Grand Canaria - centrum města Puerto de Mogán

Grand Canaria - poblíž pláže Amadores

Grand Canaria - poblíž pláže Amadores

Tenerife - sopka hora Pico del Teide

Tenerife - sopka hora Pico del Teide

Na Grand Canaria i Tenerife samozřejmě najdete krásné pláže i různorodou krajinu. Počítejte ale s tím, že tyto dva Kanárské ostrovy navštěvuje nejvíce turistů a že je zde ze všech ostrovů nejvíce rušno.

Pokud chcete mít na svatební cestě klid, zvolte jiný Kanárský ostrov. Na Tenerife najdete největší vrchol Kanárských ostrovů, kterým je sopka Pico de Teide (3 717 m nad mořem).

Doporučené cestovní kanceláře a agentury

Ostrov Lanzarote nabízí téměř měsíční krajinu

Na Lanzarote najdete desítky krásných písečných pláží a můžete obdivovat mnoho kráterů, jeskyní a vulkánů. Určitě při vaší svatební cestě doporučujeme navštívit jeskyně v Jameos de Agua.

Budete ohromeni, jaká romantika zde na vás čeká. Přírodní jeskyně upravil místní architekt Manrique na komplex zábavních podniků. César Manrique je autorem většiny staveb na ostrově.

Nejslavnější vyhlídka na Lanzarote Mirador del Río

Při svatební cestě po ostrově Lanzarote rozhodně doporučujeme také navštívit vyhlídku Mirador del Río. Jedná se o nejsevernější bod ostrova, který je vysoký 479 metrů nad mořem.

Nejslavnější vyhlídka na Lanzarote je úžasně skrytá mezi skalami a nabízí nádherný pohled na vysoké útesy a na ostrovy Graciosa, Montaňa Clara a Alegranza.

Lanzarote - krásné jeskyně Jameos del Agua

Lanzarote - krásné jeskyně Jameos del Agua

Lanzarote - pláž Papagayo

Lanzarote - pláž Papagayo

Lanzarote - lávový tunel Cueva de los Verdes

Lanzarote - lávový tunel Cueva de los Verdes

Další krásy na Lanzarote, které stojí za to

Z krás Lanzarote to ale zdaleka není vše. Zeptejte se místních a navštivte podzemní lávový tunel Cueva de los Verdes, Parque Tropical s vodními kaskádami, rybníky a zahradami, úchvatná městečka Yaiza či Haría. Ve středisku Puerto Calero se vydejte ponorkou na podmořskou safari a nezapomeňte na kaktusovou zahradu v Jardín de Cactus.

Ostrov Fuerteventura je nejdelší z Kanárského souostroví

Zaručeně nejlepší pláže na Kanárském ostrově Fuerteventura najdete v letovisku Playa de Jandía na jihozápadě­. Chcete-li mít svatební cestu ve dne maximálně prosluněnou, milujete-li noční život a ujíždíte-li na vodních sportech, zde, v Playa de Jandía, budete maximálně nadšeni.

Pláže v Playa de Jandía mají nádherně jemný světlý písek s pozvolným vstupem do moře, takže máte-li děti, na další společnou dovolenou je vemte s sebou. Vaší pozornosti též doporučujeme národní park Dunas de Corralejo nebo města Betancuria a Gran Tarajal.

Fuerteventura - pláže Jandía

Fuerteventura - pláže Jandía

Fuerteventura - pláž Sotavento

Fuerteventura - pláž Sotavento

Ostrov La Gomera nabízí klid a nedotčenou přírodu

Na ostrově La Gomera sice nenajdete množství historických památek a úchvatných pláží, ale na vaší svatební cestě si přijdete na své, pokud toužíte po turistickém ráji a po oáze klidu.

Zde můžete strávit opravdu klidné, romantické líbánky. Nerušeně pomilovat se můžete v hlubokých roklích a na skalnatých vrcholcích. 🙂 Místní, téměř nedotčená, přírodní zákoutí pohladí vaší romantickou duši.

La Gomera - hory

La Gomera - hory

La Gomera - národní park Garajonay

La Gomera - národní park Garajonay

Národní park Garajonay a nejstarší přírodní les na světě

Na Kanárském ostrově La Gomera si pozornost určitě zaslouží Národní park Garajonay, který je od roku 1986 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejstarší přírodní les na světě má neopakovatelnou atmosféru a rozpíná se na neuvěřitelných 3984 hektarech. Park je unikátní pro své vavřínové lesy. Roste zde i největší kapradina Evropy Woodwardie kořenatá, která dorůstá do výše 3,8 metru.

Ostrov La Palma je turistů ráj

Toužíte-li po výletech nebo jste dokonce turističtí nadšenci, Kanárský ostrov La Palmu si nejspíše zamilujete. Tento ostrov vám zprostředkuje svatební cestu plnou krásných, rozmanitých přírodních krás.

Najdete zde jak oblast plnou sopečných kráterů a jedinečných geologických útvarů, tak i téměř tropické lesy Los Tilos. V mlžném vavřínovém lese Bosque de Los Tilos naleznete hojné mechové porosty, ticho a svěží vůni listí.

La Palma - hora Cumbrecita

La Palma - hora Cumbrecita

La Palma - Charco azul - bazén s přírodní mořskou vodou

La Palma - Charco azul - bazén s přírodní mořskou vodou

La Palma - vodopád v přírodní rezervaci Los Tilos

La Palma - vodopád v přírodní rezervaci Los Tilos

Další krásy ostrov La Palma

Z dalších krás ostrova La Palma doporučujeme: přírodní park Cumbre Vieja, vyhlídku Roque de los Muchachos, vyhlídku Mirador La Cumbrecita, přírodní památku Los Volcanes de Teneguía, Národní park Caldera de Taburiente.

Ostrov El Hierro – ten nejmenší vás ohromí

Nejmenší Kanárský ostrov El Hierro vás doslova ohromí svou romantickou divokou přírodou, čistým vzduchem a jedinečnou podvodní krajinou. Pokud vás láká potápění doporučujeme strávit část svatební cesty v jižní části ostrova v malém rybářském přístavu a jachtařské maríně La Restinga.

Je to oblast chráněných vod s hloubkou až 300 m, kde najdete nádherné útesy, jeskyně i písečné plošiny. Je to velmi vyhledávané místo potápěči z celého světa.

El Hierro - rybářský přístav La Restinga

El Hierro - rybářský přístav La Restinga

El Hierro - La Restinga - Kanic (Grouper) dorůstá a ž 2,5 m

El Hierro - La Restinga - Kanic (Grouper) dorůstá a ž 2,5 m

Za zmínku ještě stojí polopřírodní agro-ekologický park Frontera, přístavní městečko Tamaduste s největšími přírodními bazény, vyhlídka Mirador de La Peña či záhadný strom Garoé.

El Hierro - Tamaduste - záliv a veřejné lázně, foto 1

El Hierro - Tamaduste - záliv a veřejné lázně, foto 1

El Hierro - Tamaduste - záliv a veřejné lázně, foto 2

El Hierro - Tamaduste - záliv a veřejné lázně, foto 2

El Hierro - Tamaduste - záliv a veřejné lázně, foto 3

El Hierro - Tamaduste - záliv a veřejné lázně, foto 3

“Pokud je luxusní svatební cesta vaším vytouženým snem, naplánujte si menší svatbu o méně lidech. Největší položkou na svatbě bývá hostina a alkohol, na kterých lze ušetřit tisíce korun.”

Chci svatební cestu na Kanárské ostrovy
© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz