Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Plánování svatby

První věc je vytvořit si nejkrásnější vizi pro svatební den

Úvod/Přípravy/Plánování svatby

3 bloky plánování svatby

BLOK 1:

 • Včasná příprava
 • Svatební rozpočet
 • Pomocná ruka
 • Rezervace svatebního místa

Obsah bloku 1 naleznete níže

BLOK 2:

 • Svatební šaty
 • Svatební harmonogram
 • Svatební hudba
 • Svatební hostina
Pokračovat na 2. blok

BLOK 3:

 • Svatební kytice
 • Svatební vzpomínky
 • Svatební noc
 • Manželství
Pokračovat na 3. blok

Včasná příprava

Plánování svatby je třeba začít s několikaměsíčním, ideálně ročním předstihem. Je ale možné svatbu stihnout připravit i za pár týdnů, pokud nebudete moc nároční.

Pokud máte čas na přípravu svatby, v klidu si s partnerem ujasněte vaše představy. Nejlepší je začít ideálním datem. Jak ideální datum pro vaší svatbu zjistit? Zkuste navštívit numeroložku, jistě vám ráda pomůže to pravé datum najít. Pokud máte jasné datum, odvíjí se od něj vše další, ať už se jedná o místo svatby, počet hostů, styl vaší svatby až po svatební cestu.

Nebojte se být v této chvíli detailisté, důležitá je každá maličkost. Pokud se s partnerem náhodou neshodnete, je nejlepší udělat kompromis. Na druhou stranu, pokud by nechal váš partner vše na vás, dejte si pozor, abyste nedopadla jako Carrie ve filmu Sex ve městě.

Plánování svatby

Svatební rozpočet

Již v první fázi příprav si jasně stanovte svatební rozpočet, jaký je Váš finanční limit. Popřípadě zvažte možnost finanční pomoci, ať už ze strany rodičů, či banky. Často se stává, že vám rodiče nebo babičky finanční pomoc nabídnou sami od sebe.

Detailně si rozepište, kolik jste ochotní dát za jednotlivé položky. Zde doporučujeme využít zkušeností a kontaktů svatební koordinátorky.

Na základě vypracování vašeho rozpočtu můžete následně uvažovat o počtu hostů.

>> Orientační svatební rozpočet ZDE.

Pomocná ruka

V tomto případě je třeba pečlivě vše zvážit, protože zařizování svatby není jednoduchá záležitost. Abyste si svatbu opravdu užili, je chytré pověřit přípravami svatební koordinátorku, popřípadě si najít pomocnou ruku v podobě kamarádky.

Kamarádka by mohla spolupracovat s koordinátorkou a mohla by vše pro klid duše kontrolovat. Víc hlav, víc ví – může se stát, že přehlédnete nějaký detail, a proto je dobré si se vším nechat poradit. Je  důležité, abyste předešla možným nepříjemnostem.

Rezervace svatebního místa

Obřad na Staroměstské radnici, svatební hostina v centru a večerní garden party s kamarády až za Prahou? Nic jednoduchého, spousta zmatku a starostí. Proto většina snoubenců vybírá místa (statky, penziony, zámky či rozsáhlé komplexy), kde je možné uspořádat všechno najednou.

Pokud jste si vyhlédli opravdu nádherné místo vaší svatby, je nutné si ho včas zarezervovat. Často se stává, že na oblíbených místech mají již obsazeno na dlouhou dobu dopředu. Taktéž je velice důležité, pokud plánujete opravdu netradiční svatbu, zjistit, jestli vám úřady vyjdou vstříc a bude vás mít kdo oddat. Pokud by toho na vás bylo opravdu hodně, využijte pomoc svatební agentury – agentka vám bude oporou, poradkyní a zároveň kamarádkou.

© Copyright 2008 - 2018 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
AKCE 2018

Doporučujeme: 

Milý dárek pro Vaše hosty

Akce na svatební sezónu 2018 (sleva 10%)

– upomínka a poděkování pro svatebčany
– výběr z 10 typů písem
– možnost vložení různých motivů
– umístění textu na střed nebo na konec
– krásně čitelné v barvě přírodního dřeva
Gravírované svatební tužky