Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Plánování svatby - 12 nejdůležitějších bodů a jak na ně

Vyplatí se si nejprve vytvořit tu svoji nejkrásnější vizi pro svatební den.

Úvod/Přípravy/Plánování svatby – 12 nejdůležitějších bodů a jak na ně

3 bloky plánování svatby

BLOK 1:

 1. Včasná příprava
 2. Svatební rozpočet
 3. Pomocná ruka
 4. Rezervace svatebního místa

Obsah bloku 1 naleznete níže

BLOK 2:

 1. Svatební šaty
 2. Svatební harmonogram
 3. Svatební hudba
 4. Svatební hostina
Pokračovat na 2. blok

BLOK 3:

 1. Svatební kytice
 2. Svatební vzpomínky
 3. Svatební noc
 4. Manželství
Pokračovat na 3. blok

Bod 1: Včasná příprava je často snoubenci podceňována

Plánování svatby je důležité začít s několika měsíčním, ideálně ročním předstihem, pokud chcete mít svatbu opravdu dobře naplánovanou. Pokud jste to už prošvihla, prosím, nepanikařte a zkuste číst dál.

Počítejte ale s tím, že při výběru svatebního místa někteří snoubenci naráží na to, že jejich termín již má zamluvený někdo jiný. Některé velmi oblíbené statky, zámky, mlýny nebo stodoly mají velice často všechny páteční a sobotní termíny minimálně 1 rok dopředu obsazené. Vás se to samozřejmě týkat nemusí. Vy můžete svatbu stihnout připravit i za pár týdnů, nebudete-li moc nároční a  bude-li vám jedno, na jakém místě si řeknete své ano.


TIP: Pokud chcete mít svatbu na oblíbeném svatebním místě, vezměte se mimo svatební sezónu (leden-květen, říjen-prosinec) nebo ve středu či ve čtvrtek.


Pokud máte čas na přípravu svatby, je to skvělé. Nalijte si čistého vína a v klidu si s partnerem ujasněte vaše představy. Nejlepší je začít ideálním datem. Jak ideální datum pro vaší svatbu zjistit? Zkuste navštívit numeroložku, jistě vám ráda pomůže to pravé datum najít. Pokud máte jasné datum, odvíjí se od něj vše další, ať už se jedná o místo svatby, počet hostů, styl vaší svatby až po svatební cestu.

Nebojte se být v této chvíli detailisté, důležitá je každá maličkost. Pokud se s partnerem náhodou neshodnete, je nejlepší udělat kompromis. Na druhou stranu, pokud by nechal váš partner vše na vás, dejte si pozor, abyste nedopadla jako Carrie ve filmu Sex ve městě.

TIP: Čerstvá novinka na svatebním trhu – SVATEBNÍK

Svatebník je nejlepší pořídit ve chvíli, kdy plánujete svatbu. Svatebník není běžná svatební kniha hostů s prázdnými stranami. Je to váš originální (před i po) svatební foto-příběh, který si píšete sami a doplňujete jej postupně fotografiemi a texty. Fotografie dodají celému příběhu emoce, které dávají svatbě onu nezapomenutelnost.

Svatebník je rozdělen na 5 částí:

 • O nás (Kdo jsme, náš příběh, naše poprvé, zásnuby, prstýnek)
 • Bude svatba (První dojmy po zásnubách a svatební přípravy od A do Z)
 • Náš svatební den (Od harmonogramu, přes obřad, hostinu až po mejdan)
 • Další dobrodružství (Líbánky… a co bude dál?)
 • Vzkazy svatebčanů a titulky (20 stran pro vzkazy svatebčanů a stránka pro závěrečné myšlenky)
Svatební kniha Svatebník 1
Svatební kniha Svatebník 2

Svatebník můžete doplňovat již při plánování a přípravách svatby. Hravým způsobem vás provede zásadními zážitky, jakými jsou zasnoubení, svatební přípravy, celý svatební den od obřadu po večírek a těšit se můžete i na dvojstranu pro líbánky. 🙂

Svatebník vyplňujete postupně od zásnub, vylepšujete jej fotografiemi, vtipnými texty a ve svatební den Svatebníkem zabavíte všechny svatební hosty. Samozřejmě i pro klasické vzkazy od svatebních hostů je ve Svatebníku místa dost.

Koupit Svatebník, novinku roku 2019

TIP: Nevěstám se osvědčil Svatební diář – doporučujeme

 • 7 barev pro titulní stranu (výběr je na vás),
 • 16 přehledných záložek,
 • velikost akorát do kabelky,
 • ověřilo již více než 20 000 nevěst,
 • kompletní naplánování svatby,
 • na nic nemůžete zapomenout,
 • veškeré svatební přípravy pod kontrolou,
 • skvělý památníček,
 • zvýhodněná cena pro čtenáře našeho portálu.
Koupit nyní svatební diář za nižší cenu 339 Kč

Bod 2: Svatební rozpočet je při plánování důležitý

Již v první fázi příprav si jasně stanovte svatební rozpočet, jaký je váš finanční limit. Popřípadě zvažte možnost finanční pomoci, ať už ze strany rodičů či prarodičů. Bankovní i nebankovní půjčky v případě svatby rozhodně nedoporučujeme. Často se stává, že vám rodiče nebo babičky finanční pomoc nabídnou sami od sebe a zaplatí vám např. kompletní výdaje za jídlo či pití. Hoďte nenápadně řeč o svatebním rozpočtu a poznamenejte, že položky jídlo a pití dělají obvykle 50% svatebních výdajů.

Detailně si rozepište, kolik jste ochotní dát za jednotlivé položky. Zde důrazně doporučujeme využít zkušeností a kontaktů svatební koordinátorky nebo kamarádky, která už má minimálně jednu svatbu za sebou (tu svojí).

Na základě vypracování vašeho rozpočtu můžete následně uvažovat o počtu hostů.

>> Orientační svatební rozpočet ZDE.

Bod 3: Pomocná ruka se určitě hodí – pamatujte na to!

V tomto případě je třeba pečlivě vše zvážit, protože zařizování svatby není jednoduchá záležitost. Abyste si svatbu opravdu užili, je chytré pověřit přípravami svatební koordinátorku, popřípadě si najít pomocnou ruku v podobě kamarádky.

Kamarádka by mohla spolupracovat s koordinátorkou a mohla by vše pro klid vaší duše kontrolovat. Víc hlav, víc ví – může se stát, že přehlédnete nějaký detail, a proto je dobré si se vším nechat poradit. Je důležité, abyste předešla možným nepříjemnostem.

Plánování svatby

Bod 4: Včasná rezervace svatebního místa je zásadní

Obřad na radnici nebo na louce? Svatební hostina v centru města? Večerní garden party s kamarády nejlépe mimo civilizaci? Nic jednoduchého, spousta zmatku a starostí. Proto většina snoubenců vybírá místa (statky, mlýny, stodoly, penziony, zámky či rozsáhlé komplexy), kde je možné uspořádat všechno najednou.

Pokud jste si vyhlédli opravdu nádherné místo vaší svatby, je nutné si jej včas zarezervovat. Minimálně rok dopředu. Často se stává, že na oblíbených místech mají již obsazeno na 2 roky dopředu. Taktéž je velice důležité, pokud plánujete opravdu netradiční svatbu, zjistit, jestli vám úřady vyjdou vstříc a bude vás mít kdo oddat. Pokud by toho na vás bylo opravdu hodně, využijte pomoc svatební agentury – agentka vám bude oporou, poradkyní a zároveň kamarádkou.

NÁŠ TIP: Nezapomeňte na svatební web o vaší svatbě

Svatební web jsou internetové stránky o vaší svatbě, které si založíte a jednoduše upravíte podle sebe. S předpřipravenými šablonami to zvládne opravdu každý. Hlavní předností je moderní design, výběr šablon a jednoduché ovládání. Vyzkoušejte správu svatebního webu na 30 dní ZDARMA.

Chci podrobné informace o svatebním webu
Rozjedeme svatby společně
© Copyright 2008 - 2019 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz