Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Svatební kytice z růží, tulipánů nebo jiných květin?

Z jakých květin budete mít svou svatební kytici vy? Růže, tulipány nebo kaly?

2016-04-29.Líbí se mi (2).Komentářů: 0
Úvod/Svatební blog, aneb články ze světa svateb/Svatební kytice/Svatební kytice z růží, tulipánů nebo jiných květin?

A z jakých květin budete mít svou svatební kytici vy?

Článek pro vás připravil profesionální tým floristů z květinářství FanFanTulipán, nechte se inspirovat jejich originálními návrhy svatebních kytic a svatební výzdoby.

Pro elegantní svatební kytici volte kaly

Kaly (nebo cally) jsou osvědčenou klasikou. Elegantní tvar okvětního plátu připomíná nevěstu ve svatebních šatech. Líbí se vám právě jejich tvar, ale nechcete bílou klasiku? Tyto květiny mají mnoho barevných odrůd.

Žlutá, oranžová, fialová, růžová… Kaly je vhodné doplnit perličkami a dalšími květinami. Svatební kytice z této květiny jsou spíše delší než širší. Kaly jsou báječným detailem ve vlasech nebo na svatebním dortu.

Svatební kytice Kala

Svatební kytice z frézií

Řekly byste, že mít svatební kytici jenom z frézií nebude pěkné? Mýlíte se. Tato květina byla v minulosti používána spíše jako doplněk k výše zmíněným kalám. Květy frézií mají několik velikostí okvětních lístků.

Můžete si také vybrat z mnoha barevných variant. Růžové, fialkové i modré. Pokud budete pátrat po významu této květiny, je jí nevinnost.

Kytice z růží – nesmrtelná klasika

O této květině básníci skládali sonety. Ne nadarmo se jí říká královna květin. I když historie této okrasné a léčivé květiny je velmi dlouhá, na trh přicházejí neustále nové odrůdy. Bez trnů, s velkým květem, s novými barevnými kombinacemi.

Tradiční barvou růží je červená, která symbolizuje žhavou lásku. Pro romantičtější nevěsty zvolte kytici z růžových růží, které vyjadřují štěstí. Tato něžná květina při správném zacházení vydrží až 3 týdny, více Vám poradí odborníci.

Tulipány ve svatební kytici? Proč ne!

Tulipány vyjadřují spolehlivost a věrnost. Ne nadarmo se milovnice tulipánů považují za stálé partnerky do nepohody. Tulipány zvěstují jaro, ale kytici z nich můžete mít po celý rok.

I z těchto květin vám v květinářství FanFanTulipán vytvoří krásné elegantní kytice. Poradí vám s barevnými kombinacemi, protože každá barva vyjadřuje něco jiného.

 • Svatební kytice Kala

  Svatební kytice Kala

 • Svatební kytice Kala

  Svatební kytice Kala

 • Svatební kytice Frézie

  Svatební kytice Frézie

 • Svatební kytice Frézie

  Svatební kytice Frézie

 • Svatební kytice Růže

  Svatební kytice Růže

 • Svatební kytice Růže

  Svatební kytice Růže

 • Svatební kytice

  Svatební kytice

 • Svatební kytice

 1. Svatební kytice Kala
 2. Svatební kytice Kala
 3. Svatební kytice Frézie
 4. Svatební kytice Frézie
 5. Svatební kytice Růže
 6. Svatební kytice Růže
 7. Svatební kytice
© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz