Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Nejoblíbenější písně pro první novomanželský tanec, rady a tipy

Připravili jsme pro vás pár tipů na píseň k vašemu prvnímu novomanželskému tanci. Přečtěte si náš článek.

2021-02-06.Líbí se mi (20).Komentářů: 0
Úvod/Svatební blog, aneb články ze světa svateb/Hudba na svatbu/Písně pro první novomanželský tanec a rady, jak ideální píseň vybrat

Připravili jsme pro vás pár návodů „jak na to“ a pár tipů na píseň k vašemu prvnímu novomanželskému tanci.

Podle čeho vybrat píseň na novomanželský tanec?

Ke každé svatbě patří první novomanželský tanec. Proto všechny novomanželské páry řeší stejnou otázku: „Na co vlastně budeme tančit?“ V tomto článku bychom vám, mimo jiné, rádi dali návod, jak na to. Zvlášť, pokud máte každý trochu jiný vkus.

1. Nejdříve zvolte tempo a charakter tance

„Prvním krokem je zvolit tempo a charakter vašeho prvního tance“, doporučuje taneční mistr Vítězslav Rázek a pokračuje: „Nejvíce se osvědčuje výběr z pěti základních typů:

 1. moderní pomalejší,
 2. rychlejší moderní,
 3. klasický waltzový,
 4. bluesový,
 5. svižnější valčíkový.“

→ Ukázková videa najdete níže v článku.

2. Vyberte si typ a rychlost skladby

Všech 5 typů a rychlosti skladeb jsou osvědčené a velmi oblíbené nejen u snoubenců, ale i svatebčanů. Nejdříve nechte na sebe jednotlivé skladby působit, a to především svojí rychlostí a náladou a považujte je za ukázkové. Vaše finální skladba může být jiná. Určete si jejich pořadí od 1 (nejlepší) po 5 (nejhorší) a s partnerem si o tomto pořadí popovídejte. Určitě se na nějaké pozici shodnete.

Novomanželský svatební tanec ve stodole

3. S výběrem hudby nespěchejte

„Pro úspěšný výběr skladby je důležité být k sobě upřímný. Jde o váš první svatební tanec, který si jistě chcete nejen užít, ale také prožít. Proto s výběrem hudby na našich lekcích nespěcháme a doporučené skladby vždy bereme jen jako ukázkové“, říká Vítězslav Rázek. “Někdy si snoubenci oblíbí některou z námi doporučených skladeb a jindy hledáme dále, ale již ve specifickém žánru“, pokračuje.

Pokud si nejste jisti a chcete nezávazně poradit s výběrem žánru, tempa či s prostorem, obraťte se na spolek Tanec Pro Všechny, na pana Vítězslava Rázka, e-mail: [email protected].

Nejen pro první novomanželský tanec doporučujeme

100 % živá kapela April

100 % živá kapela April

4. Velký pozor dejte na okolnosti!

Někdy se stává, že snoubenci mají rozmyšleno, na jaký tanec by chtěli tančit, ale nemají hudbu. Při této příležitosti je dobré se zamyslet nad několika okolnostmi, které byste měli brát v úvahu.

Vemte v úvahu:

 • zda-li svatební šaty dovolí rychlý pohyb do prostoru, jako např. ve valčíku,
 • jak velký budete mít prostor pro tanec – na stísněném prostoru tance náročnější na prostor nevyniknou, vy si tanec neužijete a hosté budou zklamaní, že vše neviděli (např. tango, waltz, blues),
 • ověřte si, zda-li vámi vybraná kapela zvládne rychlejší tanec v potřebném tempu zahrát,
 • zjistěte, jaký bude taneční povrch – pokud budete tančit na molu či travnatém povrchu, počítejte s podpatky, které se mohou propadnout a určitě v tomto případě nevolte rychlý tanec
Novomanželský svatební tanec v lese, v přírodě

5. Připravte se pečlivě na váš novomanželský tanec!

První novomanželský tanec je pomyslným vyplutím do vašeho společného života. Nedopusťte, aby se proměnil ve stresující noční můru plnou otázek, jako např.: Jak to dopadne? Neztrapníme se? Připravte se na svůj novomanželský tanec a užijte si jej již během svatebních příprav.

Tanec pro všechny

NÁŠ TIP: Bojíte se novomanželského tance?

Nebojte se! Svatební tanec může být i jednoduchý a zvládne se ho naučit každý.

Přejít na článek »

Proč přemýšlet o výuce novomanželského tance?

 • jedinečná příležitost, jak si svatební tanec opravdu užít
 • pomoc při výběru skladby na tanec novomanželů
 • sestavení svatební choreografie přímo na míru
 • berou se ohledy na místo svatby, svatební oděv, svatební obuv
 • výuka obsahuje tři 45 minutové lekce

Poukaz na nácvik novomanželského tance

Slevový poukaz na výuku novomanželského tance 2020/2021
Zde stáhni a vytiskni poukaz na slevu

Poukaz uplatníte u spolku TanecProVsechny.cz.

Ukázkové skladby pro první novomanželský tanec

Pokud se váš svatební den blíží a vy nemáte vybranou píseň pro váš první novomanželský tanec, tak právě pro vás máme pár tipů na romantické písničky.

„Posledním dvěma sezónám jednoznačně vévodí písně od EdSheeren“, říká taneční mistr Vítězslav Rázek. 8 z 10 svatebních párů si vybírá právě EdSheerena a my bychom Vám rádi prozradili, co na jeho nejznámější skladby vlastně lze tancovat.

1. moderní pomalejší: Ed Sheeran – Thinking Out Loud

NÁŠ TIP: Velmi oblíbená skladba. Nejlépe na její tempo sedne čtvercová rumba (rumba bolero) s prvky figur používaných ve video klipu, které perfektně vystihují text i náladu skladby.

2. rychlejší moderní: Frank Sinatra – I Love You Baby

NÁŠ TIP: Jedna z mála skladeb, které mají opravdovou gradaci. V její první polovině doporučujeme rumbu bolero či ploužák a v druhé části se skladba rozvine do rytmické cha-chi (ča-či). Tanec dostane nový rozměr a přítomné svatebčany zaručeně nadchne.

3. klasický waltz: Al Martino – Fascination

4. blues: Frank Sinatra – Strangers In the Night (s textem)

5. svižnější valčík: Ed Sheeran – Perfect (s textem)

NÁŠ TIP: Tato píseň je ve ¾ tempu. Doporučujeme na ni tančit vídeňský valčík.

Krásné vzpomínky do konce života

Prvním novomanželským tancem se nestresujte a hlavně si ho užijte. Tyto okamžiky si budete pamatovat do konce vašeho života a jistě na ně budete rádi a s úsměvem vzpomínat.

Novomanželský svatební tanec v mlze

Další modernější skladby pro novomanželský tanec

Ed Sheeran – Photograph

NÁŠ TIP: Na tuto skladbu doporučujeme tančit rumba bolero, která nejvíce vystihuje její 4/4 tempo. Můžete jí kombinovat s jednoduchými prvky – otočky, padačky, případně jednoduché zvedačky.

Christina Perri – A Thousand Years

NÁŠ TIP: Po klidném úvodu se skladba rozvine v poklidný ¾ rytmus vídeňského valčíku. Ideální pro komornější, emotivnější typ novomanželského tance.

Tip na jednu klasickou pecku

Nat King Cole – L.O.V.E

NÁŠ TIP: Krásná zamilovaná píseň ve středně rychlém tempu foxtrotu. V některých kurzech učeno pod názvem quickstep.

Romantické i pomalé svatební písničky

Pro váš svatební den si vybírejte romantické a osvědčené písničky. Bude se na ně dobře tančit i naprostým tanečním amatérům a vaší svatbě dodají tu správnou zamilovanou atmosféru. Na výběr máte z mnoha osvědčených pomalých písniček.

Doufáme, že jsme vám aspoň trošku s výběrem písně pomohli, a že si váš svatební tanec užijete.

Videa: Youtube.cz

Pro první tanec doporučujeme – Skupina APRIL

Díky svým dlouholetým zkušenostem jak u nás, tak i v zahraničí, je skupina April skvělou volbou pro vaši svatbu. Živá hudba, plná energie a optimismu rozproudí vaši svatební párty i rozlučku se svobodou. Vyberte si jakoukoliv píseň podle svého přání a APRIL vám ji pro vás nastudují a vytvoří tak nevšední vzpomínku na tuto vzácnou chvíli.

Vyberte si perfektní píseň od Skupiny APRIL

Pro váš první novomanželský tanec budete mít na výběr z nejznámějších hitů od 60-tých let, přes skvělé 70’s Disco a 80’s Hits, Rock 90´, až po současnou hudbu různých stylů. Pop, Rock, R&B, Soul. Skupina April je skvělou volbou pro vaši svatební oslavu.

Foto: April.cz

Tančete, na co si troufnete nebo si vemte hodiny výuky

Samozřejmě pro vás bude mít tanec větší hodnotu, pokud si zatančíte na „tu vaši písničku“ a nemusí to být zrovna ploužák. Tančete, na co si troufnete. Můžete si nacvičit i speciální kroky.

Chcete tanec nacvičit nebo poradit s výběrem?

Pokud chcete raději váš novomanželský tanec nacvičit pod odborným dohledem nebo chcete jen nezávazně poradit s výběrem žánru, tempa či s prostorem, obraťte se na spolek Tanec Pro Všechny, na pana Vítězslava Rázka, e-mail: [email protected].

Poukaz na výuku novomanželského tance

A nyní ta opravdu NEJ píseň na novomanželský tanec

Jen pro vás, kdo jste došli až sem 🙂

Podívejte se, jak tito dva nadaní a sympatičtí novomanželé si střihnou Hříšný tanec jako svůj první novomanželský. Jsou skvělí a dali to i s výskokem. Prostě WOW! Co na to říkáte?

Nevěsta ve svatebních šatech sedí na větvi stromu

NÁŠ TIP: Svatební trendy pro tento rok – tipnete si nebo víte, které to jsou?

Trendů je poměrně hodně! Hlavně je třeba dát pozor na styl „páté přes deváté“. To pak z trendů bude pěkný guláš. 🙂

Přejít na článek »

© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz