Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Plánování svatby 3.část

3. část plánování svatby zahrnuje svatební kytici, svatební vzpomínky a svatební noc

V tomto bloku naleznete:

  • Svatební kytice
  • Svatební vzpomínky
  • Svatební noc
  • Manželství, více najdete na stránce Uzavření manželství

Svatební kytice

Svatební kytice v pozadí pár

FOTO: Archiv SvětSvateb.cz

Svatební kytice by měla zdůraznit Váš slavnostní okamžik, ale také vaší osobitost a vkus. Měla by být zhotovena na míru tak, aby ladila s typem svatby, s barvou dekorací a s vašimi šaty.

Ze všeho nejdřív si zvolte druh květin – růže, pivoňky či luční kvítí? Pokud vám ve svatebním rozpočtu nezbývá moc financí na svatební kytici, je dobré volit druh květin podle sezóny, tedy co právě kvete. Ale přejete-li si nějakou neobvyklou a cizokrajnou květinu, v květinářství by neměl být problém – rádi vám ji objednají.

Následně dolaďte barvu a rozhodněte se, zda chcete kytici převislou, kulatou nebo úplně jiný typ vazby.

Pokud máte obrázek vaši vysněné svatební kytice, ukažte ho květinářce – ona už vám poradí, zda jste vybrala dobře. Dost často se stává, že nakonec máte kytici úplně jinou, ale alespoň originální a osobitou.

Svatební vzpomínky

Jak nejlépe uchovat vzpomínky z vašeho svatebního dne? Samozřejmě vkusnými svatebními fotografiemi například ve svatební fotoknize a videem. Proto je výběr fotografa a kameramana opravdu velmi důležitý. Zde se opravdu nevyplatí šetřit, přeci jen svatbu zažije většina z nás jen jednou a prohlášení „fotografie prostě nevyšly“ nechce po svatbě slyšet nikdo z nás.

Svatebních fotografů je spousta a díky internetu si můžete velmi dobře vybrat. Snad každý dobrý svatební fotograf má svoje webové stránky a na nich ukázky svých prací. Pokud už jste pár adeptů vybrali, nechte si poslat cenovou kalkulaci.

Není dobré vybírat za každou cenu toho nejlevnějšího, protože na kvalitě v tomto případě velice záleží. Po dalším zúžení kandidátů, trvejte na osobním setkání, měli byste si s fotografem padnout do oka.

Se svatebními kameramany je to o trošičku složitější, ale to jen proto, že jich není takové množství a ne každý má na internetu ukázky svých prací. Zkuste se poptat svých známých, třeba vám někoho doporučí anebo se inspirujte v naší rubrice svatebních kameramanů.

Svatební noc

Svatební noc byste měli strávit v něčem opravdu luxusním, pronajměte si například celý apartmán s vířivkou nebo útulný pokojíček.

Vybírejte hotel nebo penzion v blízkosti místa, kde budete trávit celý Váš svatební den. A zvažte, zda ve stejném subjektu zamluvíte i pokoje pro přespolní svatebčany. Pokud máte svatebčanů hodně, rezervujte si pokoje dlouho dopředu.

Naplánujte si ten nejúžasnější den v životě a svatebním slibem zpečeťte šťastné manželství na celý život.Tomáš Havlík, zakladatel Svět svateb.cz
Zpět na plánování svatby 1. část
© Copyright 2008 - 2024 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz