Svatba je radost aneb plánování svatby pro začátečníky i pokročilé

Rychlá svatba do 3 měsíců

Poradíme, jak narychlo naplánovat svatbu, aby bylo vše do puntíku dokonalé.

2019-03-04.Líbí se mi (5).Komentářů: 0

Poradíme, jak narychlo naplánovat vlastní svatbu, aby bylo vše do puntíku dokonalé.


Co je potřeba zařídit jako první? A na co určitě nesmíte zapomenout?


Svatba narychlo do 3 měsíců lze v pohodě stihnout

Někdy se stává, že je nutné naplánovat svatbu na poslední chvíli. Jak ale postupovat co nejefektivněji? Lze stihnout za 3 měsíce stejně kvalitně to, co se některé páry připravují i více než rok?

Nejdůležitější je držet se konkrétního plánu a jít na to systematicky! Velikým usnadněním je i svatební agentura nebo koordinátorka, která vám oběhá vše důležité, na co už vám nezbyde čas.

Svatba na poslední chvíli

Tři měsíce jsou relativně dlouhá doba a s plánem to zvládnete hravě. Nejlepší je vybírat podniky pro svatbu, ve kterých vám všechno zařídí. Tím si usnadníte spoustu starostí. Jedná se o podniky, ve kterých je možná „svatba od A do Z“.

Svatební fotokoláž různých fotografií od A do Z

Svatební kalendář pro svatbu narychlo

>>> 3 měsíce do svatby

• Seznamte rodiče, a pokud víte, že si svatbu nemůžete sami dovolit, požádejte je o finanční výpomoc. Společná večeře je pro to ideální.

• Měla byste si ujasnit typ svatby, zda půjde o občanský či církevní sňatek a do jakého stylu a barev se bude svatba ladit.

• Termín a místo svatebního obřadu je třeba zamluvit co nejdříve. Obraťte se na místní matriční úřad, vyplňte potřebné dokumenty a zaplaťte správní poplatky. Více se dozvíte v kategorii Svatební obřad.

• Sestavte si svatební rozpočet, aby už od začátku bylo jasné, kolik vás bude svatba stát, kde musíte víc šetřit a kde si připlatit. Zároveň si udělejte seznam svatebních hostů, od kterého se většina položek bude odvíjet. Rozpočet svatby vám pomůžeme sestavit.

• Vyberte si své svědky, aby měli čas si připravit proslov. Svědkyně se zpravidla podílí na plánování a organizaci svatebního dne.

• Vyberte prostory pro svatební hostinu a sestavte svatební MENU, domluvte přesné uspořádání svatební tabule, počet hostů a styl dekorací.


>>> 2 měsíce do svatby

• Nevěstiny svatební šaty a doplňky – nejlepší je zajít do svatebního salonu, kde obléknou vás, maminku a svědkyni.

• Vyberte si hudební doprovod a vytvořte si seznam oblíbených skladeb. Vyberte si svatební pochod a jednotlivé skladby, které budou hrát v jednotlivých částech svatebního dne.

• Květinová výzdoba, svatební kytice, květiny pro maminky a svědkyni, korsáž pro ženicha a svědka. Nezapomeňte na růžové kvítky pro družičky a myrtu pro všechny svatební hosty.

• Svatební oznámení je nejlepší vybrat z katalogu a rovnou objednat, aby se stihla vytisknout a rozeslat dostatečně dlouho před svatbou. V tiskárně vám připraví i pozvánky ke stolu, jmenovky či svatební menu.

• Ubytování přespolních svatebních hostů a vaše svatební noc by měla být poblíž svatby, abyste se nemuseli dlouho přesouvat.

• Svatební dort – nechte si připravit ochutnávku a dort si objednejte rovnou i s dovozem.

• Snubní prsteny vybírejte spolu s ženichem, existuje spousta obchodů a katalogů online. Nicméně vždy si prsteny prohlédněte i naživo než si je objednáte.


>>> Poslední měsíc do svatby

• Vzpomínky ze svatebního dne si uchovejte v té nejvyšší kvalitě, a proto pečlivě vybírejte fotografa a kameramana.

• Velkou výhodou svatby narychlo je, že líbánky můžete vybírat levněji z last minute zájezdů.

• Harmonogram svatebního dne a program pro svatební hosty by měl být jasně daný, aby se hosté nenudili a celý den šlo vše podle plánu. Nezapomeňte na proslov – inspirovat se můžete v článku Svatební přípitek.

• Oblek pro ženicha zakoupíte ve značkových buticích nebo jej můžete zapůjčit přímo ve svatebním salonu.

• Seznam svatebních darů – oznamte hostům, co chcete dostat anebo si rovnou sestavte seznam darů.

• Domluvte si kadeřnici a vizážistku pro vytvoření svatebního účesu a líčení.

• Je třeba si říct, kdo z hostů pojede ve svatebním konvoji, v jakém autě bude nevěsta a v jakém ženich.

• Dolaďte svatební dekorace – inspirujte se v článku Jaké 3 svatební dekorace rozhodně nepodcenit?

• Zajděte do kosmetického salonu – nechte si vyčistit pleť, opalte se, nabarvěte si vlasy a rovnou si vyzkoušejte svatební účes a líčení.

• A hlavně nezapomeňte na rozlučku se svobodou!

Foto v článku: Archiv Svět svateb

Nevěsta a ženich - svatební focení v zeleni

Svatba od A do Z

Existuje spousta podniků, ve kterých se na rychlé svatby specializují. Pomohou Vám zařídit i podstatné detaily. Jedná se o podniky, kde vám uspořádají svatební obřad, hostinu a svatební párty. Některé vám navíc zařídí ubytování, květiny, fotografa nebo dort.

Barokní statek Benice

Svatba v romantickém stylu, v sedlech ušlechtilých koní nebo v kočáře taženém dvojspřežím či dokonce čtyřspřežím starokladrubských císařských koní. Na statku Benice je možné uspořádat svatbu od A do Z, od obřadu přes svatební hostinu až po odpolední a večerní zábavu.

Statek Benice

Svatební obřad je možný civilní nebo církevní. Hostina může probíhat v prostorách nádvoří či ve starobylém špejcharu nebo barokní světnici. K večerním rautům patří nepochybně i grilování na nádvoří hřebčína.

Prohlédnout možnosti svatby na statku Benice

Doprovodným programem mohou být projížďky krásnou přírodou v sedle i kočáře, zábavné soutěže, poníci a oslíci pro děti. Na statku Benice prožijete nezapomenutelný den a získáte krásné vzpomínky.

Foto: Statek Benice

Přidat komentář
© Copyright 2008 - 2020 svetsvateb.cz a dodavatelé obsahu . Všechna práva vyhrazena . Provozovatelem svetsvateb.cz je spol. Amoroso s.r.o.
Jakékoli šíření obsahu portálu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Facebook Svět svateb.cz